Web Sahibi Nasıl Bir Hosting Firması? | Serkan Dinç
Godady Hosting Nasıl
Godady Nasıl Bir Hosting Firması?
28 Ocak 2016
Hybrid Hosting Kontrol Paneli
Hybrid Hosting Nedir?
29 Ocak 2016

Öncelikle söylemek istiyorum ki Websahibi benim hosting maceramda oldukça beğenimi toplayan bir markadır. Fakat hemen konuya geçmeden önce hatırlatmada bulunmak istiyorum. Daha önce Hostinger ve Godady hostingleri hakkında bilgiler verdiğim yazıları okumak isterseniz sarı ve kalın ile yazılmış kelimelere tıklamanız yeterli olacaktır.

Kendi tanıtımımızı da yaptığımıza göre Websahibi’ni tanıtmaya geçebiliriz. Öncelikle söylemek istediğim firma hakkında bilgiler var. Bu firmanın internet sitesine girdiğimde öncelikle bana çok karışık ve soğuk geldi. Sanki bu işi iyi yapamıyorlarmış gibi bir ön yargı doğurdu içimde. Ürün tanıtımı yada kendini anlatabilmesi biraz eksik gibi geldi. Fakat siteyi kurcalamaya devam ederken şöyle bir algı oluştu bende “Adamlar küçük işler yerine, büyük işlerle uğraşıyorlar” küçük işlerden kastım reseller hostingtir, wordpress hostingtir gibi ıdı bıdı hizmetler diyebilirim. Adamların hizmet portföyüne baktığımızda genelde daha kurumsal firmalar için bilendiklerini görebilirsiniz. Referanslarına da baktığınız zaman düşüncemin ne kadar doğru olduğunu da görebilirsiniz.

Websahibi Hosting ve Sunucu

Websahibi Hosting hizmetlerinin ücretleri oldukça uygun. Fiyatları oldukça uygun olduğu için sizi aylık 5-6 lira gibi bir ödeme ile uğraştırmamak için genel olarak yıllık hizmet satımı yapıyor. VPS Hizmetleri’nde Windows sunucuları da oldukça uygun diyebilirim. Fakat Linux alıp içine WHMCpanel kurmak istiyorum derseniz bu sefer astarı yüzünü geçebilir.

Websahibi’nin sunucuları oldukça muhteşem. Sunucuları 4 farklı konumda bulunuyor ve siz istediğinizi seçebiliyorsunuz. Mesela Godady’de böyle bir özellik yoktu. Burada sunucular Avrupa konumda bir adet ve Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 3 konumda bulunuyor. Avrupa’daki konumu net bir şekilde bilmiyorum. Data Centerlarının internet sitelerinde fotoğrafları bulunuyor. Oradan alıp sizlerle paylaşıyorum. Fotoğrafları incelemek için üzerlerine tıklayabilirsiniz.

Websahibi Teknik Destek

Websahibi Teknik Destek konusunda da sunucularındaki kadar başarılılar diyebilirim. 4 farklı şekilde iletişime geçip destek sağlayabilirsiniz. Bunlardan ilki internet siteleri üzerinden verdikleri canlı destek hattı. Bu canlı destek hattını 2-3 kere kullanmak istedim. İlkinde çok fazla beklediğim için sıkıldım ve kapattım diğer ikisinde de ortalama yine 3-4 dakika beklemişimdir ama sonunda bağlanıp problemimi çözdürdüm. İkincisi ise Skype üzerinden sesli destek alabilirsiniz. Şahsen ben bunu hiç denemedim. Üçüncü olarak üye panelinde destek açabiliyorsunuz bunda da gayet başarılı ve hızlılar. Son olarakta tahmin edeceğiniz üzere telefonla destek alabilirsiniz. Benim hiç o kadar önemli bir desteğe ihtiyacım olmadığı için bu yoluda pek kullanmadım.

Sonuç olarak Websahibi’ni size önerebilirim. Oldukça başarılı ve gayet uygun bir hosting firması. Fakat ben teknik desteklerinin yeterliliği ve hızı bakımından çok iyi oldukları için Turhost ile çalışıyorum. Size iki firmayıda önerebilirim. Turhost’tan hosting almak isterseniz aşağıdaki bannera tıklayarak satın alırsanız sevinirim.

Turhost Sınırsız Hosting

Turhost Cpanel üzerinden sağladığı sınırsınz hosting hizmeti için fotoğrafa tıklayabilirsiniz.

WEBSAHİBİ'Nİ NE KADAR ÖNERİRİM?

Sunucu Kalitesi

    • Sunucu Kalitesi85%

Teknik Destek

    • Teknik Destek78%
Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: