Güneş Enerjisi İle Çalışan Powerbank Görevi Gören Şişme Fener | Serkan Dinç
Çizgide Aşk – Love On The Sidelines
23 Ekim 2016
Kedi Severler ve Kediler İçin KATRIS Tree
13 Mart 2017

Yazının başlığı çok uzun, karışık ve anlamaktan güçlük çekiliyor değil mi? Fakat bu ürün görüntüsünden ve isminden daha fazla yeteneğe sahip bu yüzden hem tüm yeteneklerini içinde barındıran hemde ürünün ne olduğunu anlatan bir yazı başlığı bulmak çok zor. Yada benim Türkçe kelime dağarcığım bu görev için yetersiz. Size tanıtacağım bu ürün  LuminAID firması tarafından geliştirilmiş güneş enerjisi ile şarj olabilen, su geçirmeyen şişme bir fener. Üstelik bu fener günümüzde kan bankaları kadar önemli olarak görülen enerji bankaları yani PowerBank’ler gibi taşınabilir cihazlarınızı da şarj edebiliyor. Mükemmel değil mi?LuminAID firması 2011 yılından beri güneş enerjisi ile çalışabilen şişme fenerler üretiyor. Başarılı bir butik firma olan bu şirket şuanda yukarıdaki paragrafta size bahsettiğim ürün için Kickstarter‘da fon arıyor. Bu yeni ürünün ismi PackLite Max. Şişirilmediğinde yassı bir hal alıyor ve kolaylıkla taşınabiliyor. Şişirildiğinde ise hafif, su geçirmez bir fenere dönüşüyor ve 150 lumenlik, yansıtıldığı gözü yormayan ama etrafa yeterince ışık veren bir aydınlatma sağlıyor. Bunun yanı sıra 2000 mAh entegre bataryası ve 5V USB şarj girişi sayesinde mobil cihazlar için şarj olanağı sunuyor. Batarya micro-USB üzerinden 1-2 sat içerisinde ya da doğrudan güneş ışığıyla 12-14 saat içerisinde şarj oluyor ve mobil telefonların çoğuna %100’lük bir yedek şarj sağlıyor.

PackLite Max şişirilmediğinde yassı bir hal alıyor ve kolaylıkla taşınabiliyor.

PackLite Max şişirilmediğinde yassı bir hal alıyor ve kolaylıkla taşınabiliyor.Ürünün kullanım alanı çeşitli… Tablet, akıllı telefon, müzik çalar, e-okuyucu gibi her tür mobil elektronik cihazı şarj ediyor. Kamp yapmayı sevenler için, elektrik kesintilerinde, gece lambası olarak, havuz ya da bahçe aydınlatması amacıyla ya da bunun gibi pek çok anda kurtarıcı bir çözüm olarak öne çıkıyor. Hafif, taşınabilir, su geçirmez, üstelik ışık da veriyor, şarj da sağlıyor. Özellikle acil durumlarda el altında bulunmasını isteyeceğimiz bir ürün. Hele ki bizimki gibi yatak altlarında hazır deprem çantaları bulunduran ülkelerde.

PackLite Max 2000 mAh entegre bataryası ve 5V USB şarj girişi sayesinde mobil cihazlar için şarj olanağı sunuyor

PackLite Max 2000 mAh entegre bataryası ve 5V USB şarj girişi sayesinde mobil cihazlar için şarj olanağı sunuyor

LuminAID, mimaride okuyan iki yüksek lisans öğrencisinin Haiti depreminden sonra depremzedelere fayda sağlayacak bir ürün tasarlamalarıyla doğan bir şirket. Dolayısıyla, LuminAID’in doğasında “yardım” fikri var. Bu nedenle LuminAID; “Give Light, Get Lightprogramı çerçevesinde kuruluşundan bu yana dünya çapındaki insani yardım kuruluşlarıyla işbirliği içinde çalışarak ihtiyaç sahiplerine aydınlatma çözümlerini ulaştırıyor. LuminAID, Kickstarter’daki kampanyasına başladığı ilk gününde hedef fona ulaşan PackLite Max’le de bu işbirliğine devam ediyor.PackLite Max iki çok önemli ihtiyaca cevap veriyor: Aydınlatma ve bağlantı. Özellikle mobil telefonlar üzerinden haberleşen mülteciler ve kayıp yakınları açısından düşünüldüğünde hayat kurtarabilecek bir ürün. Bu nedenle LuminAID bu fenerlerden en az bin tanesini Suriyeli mültecilere ulaştırmayı hedefliyor. Kickstarter üzerinde kendiniz için sipariş verebildiğiniz gibi kampanyaya destek vererek bir tanesini de mültecilere gönderebiliyorsunuz.

Mart ayında sonlanacak Kickstarter kampanyasının hemen akabinde üretime başlanması, Nisan ayında ilk siparişlerin teslim edilmesi, Mayıs-Temmuz ayları arasında ise yardım kuruluşlarına gönderim yapılması planlanıyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: