Çizgide Aşk – Love On The Sidelines | Serkan Dinç
Stromae ‘kanser’in de şarkısını yaptı
Stromae ‘kanser’in de şarkısını yaptı
15 Eylül 2016
Güneş Enerjisi İle Çalışan Powerbank Görevi Gören Şişme Fener
13 Mart 2017

Kız arkadaşım tarafından pek romantik olarak görülmeyip romantik filmler bana uzak olarak gözüküyor olabilir. Farklılık yapıp bu pazar sabahında romantik vede komik olabileceğini düşündüğüm bir film izlemeye karar verdim. Filmin adı Çizgide Aşk, 2016 yapımı olan bu film Kanada’da çekilmiş! Film kendi mesleğini profesyonel derecede devam ettiremeyip günlük hayatında ki temel ihtiyaçlarını karşılamak için ne iş olsa yaparım mantığıyla hareket eden bir kadın ve Amerikan Futbolunda yıldızı parlayan futbol severler tarafından parmakla gösterilen bir adamın profesyonel iş ile başlayıp amatörce bir aşka dönüşmesinin hikayesini işliyor.

Film oldukça klişe ve tam beklendiği gibi gidiyor. Burada şunu düşünmeden edemiyorum: Bu tarz filmler genelde kadınların ilgisini çekmek için kadın gözünden yapılır ve onların görmek istedikleri şeyler olur. Bu filmin senaristi Judith Berg gerçekten böyle bir film yapmak istemiş mi merak ettim doğrusu. Film oldukça klişe olmasına rağmen bu klişeler devam ettirilerek film dahada uzatılablirdi. Araya biraz daha dramatik sahneler koyulup tam Türk Filmi havasına sokulabilirdi ki neyse ki filmi yapanlar Türk değil.

Çizgide Aşk – Love On The Sidelines Fragman

Film klişe olmasına rağmen kendini izlettiren vakit geçirmek isteyenler için güzel bir film. Benim filmde dikkatimi çeken başrol oyuncularından daha çok, başrol kadın oyuncusunun evlenmek üzere olan arkadaşıydı. Bu kadın arkadaş aslında filmin vermiş olduğu bir subliminal mesaj içeriyor. Bu mesajın içeriği “Mutlu evlilikler nasıl olur?” sorusunun cevabını veriyor.

Bahsettiğim bu evlenmekte olan çift erkek olan tam bir futbol hastası manyak. Açıkçası bu çifti ilk gördüğümde “Yok canım bunlar nasıl evlenebiliyor? – böyle evlilik olmaz? – Bu adamla kim bir ömür yaşamak ister ki?” soruları aklıma geldi. Fakat sonra filmin sonlarına doğru bu evlenmek üzere olan kadının evlendikten sonra yaptığı hareketleri özellikle bu başrolde ki erkekten isteklerini görünce dedim ki işte gerçekten mutlu evliliklerin sırrı bu. Bencil olmak yerine her daim eşinin mutluluğunu düşünmek. Tabi erkek biraz öküz olunca bir süre sonra bu kadın bıkabilir ama yinede erkeğe sorun çıkarmayan bir kadın o erkek için bir ömürdür bence.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: