Yöncü Bilişim VPS – VDS ve Whmc Cpanel Hizmeti | Serkan Dinç
Yöncü Bilişim Marka İhlali Bildirimi
31 Mart 2016
Yöncü Bilişim ile alakalı içeriklerin silinmesi
Yöncü Bilişimle Alakalı İçeriklerin Web Sitemden Silinmesi
31 Mart 2016
Tümünü Göster

Yöncü Bilişim Hosting hizmetlerinin nasıl olduğunu merak edenler benim yaşadığım VPS, VDS ve WHMCpanel tecrübelerimi okuyabilirler

Yöncü Bilişim ile ilgili şikâyetimi web siteme 3. Kez yazıyorum. Bu şikayetlerimi daha öncede paylaşmıştım. Dediğim gibi 3 kez web sitemden, bir kez sikayetvar.com adresinden paylaştım. Fakat nasıl olduğu bilinmiyor tüm şikayetler silinmiş. Bu yazımda Yöncü Bilişim’den satın aldığım VPS ve VDS hizmetleri hakkında edindiğim tecrübelerimi ve şikayetlerimi paylaşacağım. Fakat size alın yada almayın diye kendi fikrimi bile söylemeyeceğim çünkü bu marka ihlali olabiliyor. Ve marka ihlali yapmanın ağır bedelleri var. Girişi çok uzatmadan hemen konuya girelim.

Yöncü Bilişim VPS ve WHMCpanel

Yöncü Bilişim Türkiye lokasyonlu VPS hizmeti olarak en uygun firmalardan bir tanesi olduğunu yaptığım fiyat araştırmalarında farkına vardım. Fakat ucuz etin yahnisi yavan olur sözünü unutmuşum. VPS Hizmeti olarak oldukça ucuz olduğunu düşündüğüm bu firma ardından WHMCpanel’i bana piyasa fiyatı üzerinde bedelle satınca biraz şok oldum. Fiyat araştırması yaparken buna dikkat etmemişim maalesef. Ancak siz isterseniz Plesk Panel’i ücretsiz olarak kurabiliyorlar ve sadece VPS Hizmeti ücreti ödüyorsunuz. Ben WHMCpanel’e daha yatkın olduğum için bu firmadan VPS ve WHMCpanel hizmeti satın aldım.

1. WHMCpanel Lisanslama Sorunu

Satın aldığım VPS hizmeti hızlıca teslim ettiler ancak WHMCpanelin kurulumunda biraz problem yaşattılar diye anımsıyorum ama tam olarak hatırlamıyorum. Bu konuda destek talebi açmıştım ama destek taleplerimi sildikleri için şuanda tam olarak neler yaşadığımı hatırlamıyorum. Fakat maillerime baktığımda “Cpanel Lisans” başlıklı bir destek talebim olduğuna göre ve anımsadığıma göre ilk başta bana WhmCpanel’in demosunu kurduklarını ve lisanslamakta sıkıntı çıktığını hatırlar gibiyim.

2. WHMCpanel Optimizasyon Sorunu

Başlıkta belirttiğim gibi demo sorununu çözdükten sonra birde başıma böyle bir problem geldi. Bu firma bu hizmetleri satıyor fakat sattığı hizmetin arkasında durmuyor. Bu sunucu yönetim paneli ile bir çok sorun yaşadım. Ben sistemci değilim, sistemci olmadığım için yaşadığım problemleri neden yaşadığımı ve bu problemleri çözmek için ne yapmam gerektiği hakkında bir bilgim yok. Bende doğal olarak bu konu hakkında kendilerine destek talebinde bulundum. Fakat aldığım cevap hiçbir işletmenin size vermeyeceği bir cevaptı. Bence bu ticaret ahlakına aykırı bir durum. Bana dedikleri kısaca şuydu: “Biz sadece satıcıyız. Eğer bu konuda destek istiyorsanız ücretli hizmet satın alacaksınız.” Evet bende onu diyorum sen SATICISIN sattığın üründen sorumlusun. Sattığın ürünün optimizasyon desteğini nasıl veremezsin? Hem ürünü satacaksın hem sattığın ürünün desteği için para alacaksın. Bu nasıl bir ticaret ahlakıdır.

3. VPS’ten VDS’e geçiş

Yaşadığım sıkıntıların sonuncusu ve artık Yöncü Hosting’ten satın aldığım hizmetlerinde son noktası burası. Artık bu şikayetten ve çözülemeyen sorunlardan sonra İllAllah geldi ve 1 ayı bile doldurmadan hizmetimi kapatmalarını talep ettim. Peki neden bu kadar bıktım Yöncü Bilişim’den?

VPS’te sık sık WHMCpanel’e erişim sıkıntısı çekmeye başladım. Sitelerimin trafiği arttıkça sitelerime erişim sorunu da paralel olarak artıyor. Yanlış anlamayın satın aldığım VPS hizmetinin özellikleri düşük de değildi. Bu konu hakkında sert bir dille destek talebinde bulunduğumda birkaç konuşma oldu ve ardından firma bana Bu sunucu yönetim panelinin VPS’te stabil çalışmadığını, daha düzgün bir hizmet için … farkla VDS hizmetine geçmem gerektiğini söyledi. Bende dediklerini yaptım. Fakat hiçbir şey umduğum gibi olmadı. Sadece bu yetersiz hizmete vermiş olduğum ücret arttı. Ve ardından dediğim gibi bu firma ile tüm bağlarımı kopardım.

Tüm bağlarımı koparmama rağmen Ocak aylarında tecrübe ettiğim Hosting Firmaları hakkında bir yazı dizisi yazmak istedim ve bu firmayı bu yazı dizisine ekledim. İşte tüm ipler burada koptu ve mailler ile mahkemeye verilme tehditleri, içeriklerimin silinmesi telefon ile sıkıştırma başladı. En son olarak bilgim dahilinde olmadan bazı oluşturduğum kişisel veriler silindi. Ve bu konuyu da başka bir bir blog yazımda paylaştım. Kişisel verilerimin silinmesi hakkında yazdığım yazı için buraya tıklayabilirsiniz: Yöncü Bilişimle Alakalı İçeriklerin Web Sitemden Silinmesi 

Ayrıca Yöncü Bilişim’in tehdit vari Marka İhlali Bildirimini de bu yazıya tıklayarak okuyabilirsiniz: Yöncü Bilişim Marka İhlali Bildirimi

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: