Yöncü Bilişimle Alakalı İçeriklerin Web Sitemden Silinmesi | Serkan Dinç
Yöncü Bilişim VPS, VDS ve WHMCpanel Hizmeti
Yöncü Bilişim VPS – VDS ve Whmc Cpanel Hizmeti
31 Mart 2016
Türk Bayrağı
Ömer Karaoğlu – Hasret Kafesi
1 Nisan 2016
Tümünü Göster

Yöncü Bilişimle Alakalı İçeriklerin Web Sitemden Silinmesi

Yöncü Bilişim ile alakalı içeriklerin silinmesi

Yaklaşık olarak 1 ay önce tecrübe ettiğim Hosting Firmaları hakkında yazı dizisi oluşturmaya karar vermiştim. Gayet güzel bir şekilde yazılarımı yazdım ve internet sitemde yayınladım. Hakkında yazı yazdığım firmaları sayacak olursam kronolojik sırasını tam olarak hatırlamıyorum fakat Godaddy, Hostinger, Websahibi, Yöncü Bilişim ve Özkula. Bu firmalar hakkında yazılarımı yazdım ve internet sitemde paylaştım. Bu firmalardan içlerinden biri hariç hiç biriyle bu yazılar hakkında sıkıntı yaşamadım. Sıkıntı yaşadığım tek firma Yöncü Bilişim oldu.

Yöncü Bilişim İle Yaşadığım Sıkıntılar

Bundan bir önceki yazımda Yöncü Bilişim’in tehdit vari maillerini paylaşmıştım. İsterseniz Yöncü Bilişim Marka İhlali Bildirimi başlıklı yazımdan gönderdikleri mailleri inceleyebilirsiniz. Bu firma ile yaşadığım sıkıntılar böylelikle başlamış oldu. Mailden sonra beni telefonla arayıp konu hakkında gözümü korkutmaya çalıştılar. Fakat bu konuda asla geri adım atmadım. Gittim bu sefer Şikayet Var üzerinden yeni bir şikayet oluşturdum.

Biraz zaman geçtikten sonra Linked’inden gelen bir yorum sayesinde internet sitemde ve şikayet var üzerindeki oluşturduğum içeriklerin silindiğini fark ettim. Birde ne hikmetse bu silinen içerikler sadece Yöncü Bilişim ile alakalı olan içeriklerdi. Diğer Godaddy olsun, Hostinger olsun bunlara dokunulmamış. Fakat Yöncü ile alakalı ne var ne yok hepsi silinmiş. WordPress kullananlar bilir bir ortam galerisi vardır. Burayı kontrol ettim. Burada bir tek Yöncü ile alakalı olan görseller silinmiş. Yine WordPress kullananlar bilir yazılara etiket eklenir ve bu etiketler ayrı bir arşiv sayfası oluşturur. İşte bu etiketlerde de Yöncü Bilişim ile alakalı ne varsa silinmiş.

Gerçekten çok ilginç bir durum. Diğer firmaların yazıları silinmemiş fakat bir tek Yöncü Bilişim ile alakalı olan yazılar silinmiş.

Şimdi son olarak sizlere birkaç öneride bulunmak istiyorum;

  1. Sakın ola şifrenizi destek taleplerinde dahi 2. Kişiler ile paylaşmayın.
  2. Hosting firması olsun, E-ticaret siteleri olsun her bir sistem için o sisteme özel bir şifre kullanın. Çünkü bu firmalar veritabanındaki şifrelerinizi nasıl saklıyorlar bilmiyorsunuz. Belki bu şifrenizi ve bilgilerinizi, kişisel mecralarınızda istemediğiniz bir şey yapmak için kullanabilirler. Benim başıma geldiği gibi.

Daha önerilebilecek çok şey var fakat açıkçası bu konular üzerinde durmaktan oldukça sıkıldım. Bana yapılan bu haksızlığa karşı elim kolum bağlı olması ve hiçbir şey yapamıyor olmam beni oldukça sinirlendiriyor. Bu yazıları okuduysanız teşekkür ederim. Vaktinizden çaldım hakkınızı helal hedin.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: