Yöncü'nün Sikayetvar.com Cevabı | Serkan Dinç
Hosting ve Domain Nedir?
7 Mayıs 2016
Hosting ve Domain Nasıl Alınır Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler?
9 Mayıs 2016
Tümünü Göster

Yöncü’nün Sikayetvar.com Cevabı

Yöncü Bilişim Hosting ve VPS hizmetleri

Yöncü Bilişim Hosting ve VPS hizmetleri

Bu sabah uyandım. Mailleri kontrol ederken sikayetvar.com adresinden bir mail gelmiş. Başlıkta ise “Şikayetinize Cevap Verildi!” bu başlığı görünce oldukça sevindim. Çünkü bu mailden önce sikayetvar.com adresinden bir telefon almıştım ve bu telefonda görüştüğüm yetkili bana şunu söyledi: “Oluşturduğunuz şikayeti ilgili firmaya ilettik fakat firma sizin müşteriniz olmadığını söylüyor!” sikayetvar.com’dan bana ulaşan yetkili arkadaşa müşterileri olduğumu kanıtlayacak bilgileri gönderdim. Ve hala şikayetim yayında olduğuna göre burada çaresizlikten yalan söyleyen bazı şerefsizlerin olduğu ortaya çıkıyor. Bu olay ilk gerçekleştiğinde oldukça ağır bir dil ile ve hakaretler içeren bir yazı yayınlayacaktım yinede terbiyesizlik yapmak istemedim ve yayınlamadım. Bu yazıyı kendilerine mail attım ve mailide sizlerle paylaşıyorum:

Merhaba Yetkili,
Sizin hakkınızda çeşitli mecralarda ve web sitemde ağır bir dille size hakaret içeren bir yazı paylaşacağım. Bu yazı mail ekinde bulunmaktadır. Fakat bundan önce sizden bir onay almak istiyorum. Tarafımca oluşturulmuş olan Şikayet size iletildiğinde şahsımın sizden hizmet satın almadığını, size ulaşan yetkiliye söylediniz mi, söylemediniz mi?
Vereceğiniz cevabı sikayetvar.com adresinden bana ulaşan yetkiliyle de yüzleştireceğim ona göre cevap vermenizi rica ederim.
Vereceğiniz cevaba göre bu yazıyı paylaşacağım yada paylaşmayacağım.
İyi çalışmalar,
Bu maile cavep atmadılar. Şahsen bir yalancı olsam bende suskun durmayı tercih ederdim. Ben anlayamıyorum marka haline gelmiş olan Yöncü firması yetkilileri nasıl ilk önce yalan söyleyerek beni reddediyorlar ve daha sonra bu yalanları ortaya çıkınca cevap veriyorlar. Verdikleri cevabada bakarsak haklılar. Fakat bu hak tek taraflı bir haklılık. Üstelik benim şikayetimin cevabı değil.
Bu durum akıllara Yöncü Bilişim Güvenilir Mi? sorusunu getiriyor. Ben böyle yalancı bir firmaya zamanında güvendiğim için pişmanım.
Serkan Dinç
Serkan Dinç
Sosyal Medya, Kurumsal - Kişisel Web Sitesi ve E-Ticaret sitelerinde çözümler üretiyorum. Şuanda Pio Ajans, Sosyalimci gibi dijital hizmetler veren kurumlara destek veriyor ve freelance çalışmalarıma devam ediyorum.

2 Comments

  1. Adımı Vermek İstemiyorum dedi ki:

    Yoncu.com’dan hosting almak pişmanlıktır. 7’ye yakın hostingim vardı müşterilerimin adına mahfettiler. 3 müşteri kaybettim şer*fsizlerin yüzünden. Bir de sorun göremiyoruz diyorlar yazık. İnşallah hak ettiklerini alırlar

    • Serkan Dinç dedi ki:

      Valla ben dava açtım, açtığım dava kamu davasına döndü. Sonra sonuç olarak ne çıktı takip edemedim. Ama ülkemizde böyle insanlara ceza verebilecek bir hukuk sistemi maalesef yok. Hakimin karşısına geçip derdini anlatamıyorsun. Dediklerini anlamıyor. Savcıya şikayet etmeye çalışıyorsun ağzı anlıyorum diyor ama gözleri ne diyo bu ya gibi bakıyor…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: