AnonyMouse; Fareler İçin Minyatür Kentler | Serkan Dinç
Denedim: Fethiye Tüplü Deneme Dalışı
23 Temmuz 2022
Sonunda Tüplü Dalış Eğitimini Aldım!
24 Temmuz 2022

AnonyMouse Hatay’a gelirse belki Hamsterlarımı artık kafeste yaşamak zorunda bırakmam. Çünkü onlarında sosyalleşmeye hakkı var bence. Gerçek doğalarını bilmiyorum, üstelik genel olarak kimse bilmiyor ama bence fareler ile anlaşabilirler. Eğer fareler sokakların çocuklarıyla hamsterlarda apartman çocukları olabilir. Neyse goygoyu bir kenara bırakalım. Adındanda anlaşılacağı üzere AnonyMouse adında bir anonim sanatçı grubu var. İsveç’in güney sahilinde bir liman kenti olan Malmö’de fareler için yaptığı minicik dükkanlarla tanınıyor. Kimlikleri hakkında yıllardır hiçbir şey bilinmeyen grup, sıkça seyahat ediyor. Son zamanlarda özellikle Avrupa’da pek çok farklı şehirde minyatür işler üretmiş.

AnonyMouse’un yeni maceralarını Instagram’ı üzerinden takip edebilirsiniz.

Kent sakinlerinin ancak dikkatli baktığında görebileceği zemin seviyesindeki bu küçücük modeller, insan boyutundaki muadilinin ayrıntılı ve esprili birer yorumu. Örneğin atari salonunda “Feline Fighter 2” ve “Cheese Invaders” gibi oyunlar yer alıyor. Limanda ise küçük tekneler, bir kafe ve bir de üzerinde fare ile kemik sembolleri bulunan korsan bayrağına benzer bir bayrak bulunuyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: