The Blacklist 3. Sezon 14. Bölüm (Lady Ambrosia) | Serkan Dinç
The Flash 2. Sezon 13. Bölüm - Dünya 2 Bölümü
The Flash 2. Sezon 13. Bölüm
10 Şubat 2016
Güldür Güldür 93. Bölüm Eşofmanlı Şevket Hoca İnternet Skeci
Güldür Güldür 93. Bölüm Eşofmanlı Şevket Hoca İnternet Skeci
22 Şubat 2016
Tümünü Göster

The Blacklist 3. Sezon 14. Bölüm (Lady Ambrosia)

The Blacklist 3. Sezon 14. Bölüm (Lady Ambrosia)

İlk önce duygulandım, gözlerim biraz doldu. Ardından yüzümde içten bir gülümseme oluştu. Ve ardından vefa ve minnet hissettim. İşte The Blacklist 3. Sezon 14. Bölüm böyle bitti…

Bu hafta Blacklist geçen bölüme nazaran daha güzel bir bölümdü. Dizinin standartları çerçevesinde olan bölüm izlerken gerçekten keyif verdi. Bundan önceki bölüm için aynen şu aşağıdaki paragrafta okuyacağınız cümleleri kurmuştum.

Offf offf offf… 3. sezonda 11 Muhteşem bölümden sonra böyle bir bölüm izlemek açıkçası biraz eziyet oldu benim için. Açıkçası 3. sezonun tartışmasız en vasat bölümlerinden birisiydi diyebilirim. Tam 30 dakika bölümün sonuna doğru bir şey olacak vay canına diyeceğim diye bekledim. Ama boşuna bekledim be abi, hiç bir bok olmadı. Tam aksine bütün beklentilerimi klozete döktü ve üstüne de sifonu çekti… The Blacklist için bu bölüm Red’in kendi tabiriyle gelecek olan savaş için yatırım yaptığı bir bölümdü. Fakat bizleri üzdü…

The Blacklist 3. Sezon 12. Bölüm Eleştirisi için tıklayın.

İşte böyle bir bölümden sonra 11. bölüm kadar muhteşem olmasada, dediğim gibi Blacklist standartları çerçevesinde keyfili bir bölümdü. Gerçi daha önce bölümlerde bu denli duygusal hissettiğimi hatırlamıyorum. Fakat bu bölüm gerçekten duygu yüklü bir bölüm oldu. Başlangıçta Reddington karakterine can veren James Spader o muhteşem oyunculuğuyla Red’e yakışır bir şekilde hikaye anlatımıyla başlıyoruz. Bu etkili anlatım kafamızın içerisinde “tamam bu bölüm harika olacak” diyorsunuz. Ve bölümün sonunda ne kadar haklı çıktığınızı kendinizde görüyorsunuz.

11. Bölümden sonra kahramanımız Red şuanda göremediğimiz puzzellın parçalarını her bölüm tek tek topluyor. Para kaynağı, itibar, dosyalar falan derken parçalar birikiyor. Çok merak ediyorum bu parçaların oluşturacağı büyük fotoğraf ne olacak. Tahminim Kabal adlı örgüt içinde gücünü sağlamlaştrmak için bir hazırlık yaptığını biliyoruz. Yine bu büyük fotoğrafın içinde mutlaka Kabal olacaktır ama nasıl olacak bunu merak ediyorum. Red’in 2-3 bölümdür dediği gibi. Daha büyük bir savaşın başlangıcı bunlar.

Bu bölümde inaktif bir ajandan bilgi almak için çocuk hikayelerindeki kötü cadılar gibi misyonu olan bir kadının kaçırdığı çocuğu arıyor abimiz. Ben bu bilgiyi öğrenene kadar aklımda hep şu soru vardı. “Acaba Red, Liz’i çocuğunu evlatlık verdirmekten vazgeçirmek için mi bu davayı verdi diye düşündüm durdum. Fakat bu dediğimi fark edince anladım ki durum bu dediğimden biraz daha karışık. Fakat Liz’in etkilenmesi söz konusu olamaz mı? Olabilir bence. Nede olsa o bir kadın ve hamile… Duygularıda çok yoğun bir şekilde. Ve evlatlık verilmek istenen bir çocukla zaman geçirmek muhtemelen fikrini değiştirmesine neden olacaktır diye düşünüyorum.

Neyse çok fazla spoiler vermeden yazıyı bitirmek istiyorum ve sizi izlemediyseniz The Blacklist’in 3. Sezon 14. Bölümü ile baş başa bırakıyorum. İyi seyirler dilerim efendim…

14. Bölüm Görüntüleri

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

1 Comment

  1. sesli sohbet dedi ki:

    teşekkürler kardeşım

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: