The Flash 2. Sezon 13. Bölüm | Serkan Dinç
Arrow 4. Sezon 12. Bölüm
Arrow 4. Sezon 12. Bölüm
4 Şubat 2016
The Blacklist 3. Sezon 14. Bölüm (Lady Ambrosia)
The Blacklist 3. Sezon 14. Bölüm (Lady Ambrosia)
13 Şubat 2016

The Flash 2. Sezon 13. Bölümü izlemeyen kaldı mı acaba? Bölüm hakkındaki ilk izlenimlerimi hemen kısa kısa verip lafı sonra uzatmak istiyorum. Benim bölümü izlerken ki psikolojimden ötürümüydü bilemiyorum ama bölüm bana çok klişe geldi. Ama şunu söylemeliyim klişe gelmesine rağmen zamanın nasıl geçtiğini pek anlamadım. Yani kısaca anlatmak gerekirse

  • bölüm çok klişeydi fakat oldukça hızlı geçti.
  • Bölümde dünya ikiye gidileceğini söylediklerinde beklentim çok büyüktü fakat dünya 2 bizi pek vay be dedirtmedi.
  • Ramon Cisco’nun dünya ikideki ikizi oldukça ilginçti.
  • Dünya birdeki yaşanan kaza ve dünyanın ikideki Flash’ın kullandığı ilaç bende yaratması gereken etkiyi yaratmadı.
  • Basit bir bölümdü diyebilirim.


Şimdi uzun uzun anlatmak gerekirse ilk önce bölümün klişeleşmesinden bahsedelim. Birkaç bölüm önce yazdığım incelemede The Flash dizisi oldukça sıradanlaşıyor basit bir hırsız polis dizisine dönüyor diye yorum yapmıştım. Bu bölümde hırsız polis klişesini kullanmayacağım ama Flash’ta olmak gittikçe basitleşiyor. Yeni bir şey eklenmiyor. En yeni olarak ve bizi heyecanlandıracağını düşündüğüm geçen bölümün sonunda olanlar bu bölüm için oldukça heveslendirmişti fakat bu bölümü izledikten sonra keşke hiç yayınlanmasaydı dedim.

Bölümde Dünya 2’ye gidileceğinden söz açılmış ve Zoom’un elinden Dr. Wells’in kızı kurtarılacaktı. Açıkçası büyük bir savaş bekliyordum ben fakat planlar bizden gizli yapılmış. Ve biz Barry planı bozduktan sonra planın ne olduğunu öğreniyoruz. Bu seyirciye yapılmış büyük bir ayıp gibi geldi bana.

Ayrıca madem bir bölümde Dünya 2’ye gidip gelinmiyor bu bölüm neden bu kadar hızlı geçti ve bize neden Dünya 2’yi öğrenip vay be dedirtmeyecek daha fazla şey göstermediler bunu da merak ediyorum. Hazır buraya kadar gelmişsin. Ee geldiysen daha yaratıcı ve etkileyici şeyler göster ve anlat ki bizde severek izlemeye devam edelim.

Ondan sonra değinmek istediğim bir nokta daha mevcut. Mesela daha önce Dünya 2’den gelen kötü meta insanlar bu dünyadaki ikizlerini bulmakta zorlanıyorlar çünkü farklı kişiliklere sahiptiler. Fakat Barry ve onun etrafındaki insanların aynı kişiler olduklarını görmek, en azından aynıya yakın olduklarını görmek bana çok yapmacık geldi. Bu yapmacıklığa nazaran Ramon Cisco’nun Dünya 2’deki ikizi beni pek şaşırtmadı gerçekten beklediğim bir şeydi ancak bu konuyu işleyiş biçimleri ve sahnelenmesi 13. Bölümde en çok zevk aldığım sahneydi diyebilirim.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: