The Blacklist 3. Sezon 23. Bölüm ALEXANDER KIRK: CONCLUSION | Serkan Dinç
Android 7 İsmi Namık Olsun
Android 7’nin İsmi Namık Olsun mu?
21 Mayıs 2016
“Tap to Translate” Uygulamalar Üzerinden Çeviri Yapabilirsiniz
“Tap to Translate” Uygulamalar Üzerinden Çeviri Yapabilirsiniz
24 Mayıs 2016

Offf off The Blacklist 3. Sezon’da final yaptı :/ Üzülmeli miyim, sevinmeli miyim bilemedim. Sevinmeli miyim çünkü muhteşem bir sezondu ve final bölümü de en az sezon boyu aldığım hazdan daha fazla haz aldım. Ve tahmin edemeyeceğimiz olaylar ile karşı karşıya kalacağız önümüzdeki sezonda. Üzülmeli miyim çünkü yine aylarca yeni sezonun gelmesini bekleyeceğiz ve beklediğimiz kişi tekrar diziye geri dönüyor. Buda beni açıkçası biraz üzdü…

The Blacklist 3. Sezon 23. Bölümü bu sezonun son bölümü yani sezon finali ve dünya genelinde bir klişe olan bütün olayları bu son bölümde patlatma olayı The Blacklist içinde geçerli oldu. Önceki bölümde Raymond’un kellesini istediği Alexander Kirk’ün bu bölüm kim olduğu ve amacının ne olduğunu öğreneceğiz. Ayrıca Kirk Tom ve kızı Agnes’in peşine düşüyor. Bunun üzerine Tom Keen kızı Agnes’ide alıp Küba’ya kaçıyor. Raymon Kaplan lakaplı Kate’i kendisine karşı yapmış olduğu sadakatsizliği öğreniyor. İşte bu bölüm bunlar oluyor ve yazının devamı tamamıyla spoiler içeriyor.
Raymond Redington Alexander Kirk’ün Peşinde

Raymond geçen bölümde senatör adayına Kirk tarafından sağlanan fonu çalmış ve yine bu çaldığı fonu Kirk’ün ortaya çıkması için kullanıyor. Burada Senarist biz izleyicileri pek tatmin edemiyor. Çünkü Red’in yapmış olduğu plan çok basit. Eğer gerçekten Kirk’e bir suikast girişimi yapacak ve bu başarılı olacaksa Red’in yapmış olduğu plan daha karmaşık ve kendi çıkarları üzerine olurdu. Oysaki bu sahne daha Kirk’ün arabası mahkemeye gelmeden önce neler olacağını bizlere söylüyor. Böylelikle de bizde pek bir şaşırma yada heyecanlanma olmuyor.

Alexander Kirk Toom ve Kızının Peşinde

Alexander’ın adamları profesyonel bir kızıl derili ile anlaşarak Tom Keen’in ölümünü ve küçük kızı Agnes’inde kendilerine getirilmesini istiyor. Tom’un da bu konuda başka bir planı var elbette. Tom kendisinin ve kızının korumalığını yapan Kaplan eşliğindeki Red’in adamlarını atlatıyor ve özel bir uçakla Küba’ya kaçıyor.

İşte tüm dizi ve bizim 4-5 bölümdür beklediğimiz olay burada kopuyor. Biz zaten Elizabeth’in öldüğüne inanmamıştık ki… Red Tom’un kaçtığını öğrendiğinde birkaç kişiye saldırarak gerçekte olanları anlıyor. Peki gerçekte neler oldu?

Kaplan yani Kate Elizabeth’in başına gelenleri Agnes’inde başına gelmemesi için vicdan yapıyor ve tehlikeli bir oyunun içerisine giriyor. Bu oyuna göre Elizabeth doğum sonrasında ölmüş gibi gösterilecek ve izini tamamen kaybettirecekti. Tom’un da Küba’ya kaçmasına aslında Kaplan yardım ediyor. Red bunu öğrendiğinde gerçekten de ne diyeceğini bilemiyor. Bize bu duygu usta oyuncu mükemmel bir şekilde yansıtırken bir taraftan da “Red lütfen Kaplanı öldürmesin” diye dua ettiriyor.

Tüm bunlara rağmen Tom Kübaya Elizabeth’in yanına kaçıyor, tam bir araya gelip mutlu bir aile oldular derken Kirk’ün tutmuş olduğu kızıl derili bu mutlu aile tablosunu bozuyor.

ALEXANDER KİRK KİM?

Bu açıklama Spoiler içerir ciddi spoiler içerisin
Bu diziyi en çok sevmemin sebebi olan sırlar Alexander Kirk içinde geçerliymiş. Tom’un annesinden sonra Alexander Kirk’ün Elizabeth’in babası olduğunu öğrendikten sonra gerçekten bu diziye karşı sevgim biraz daha çoğaldı.

The Blacklist 3. Sezon 23. Bölüm ALEXANDER KIRK: CONCLUSION FOTOĞRAF GALERİSİ

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: