“Tap to Translate” Uygulamalar Üzerinden Çeviri Yapabilirsiniz | Serkan Dinç
The Blacklist 3. Sezon 23. Bölüm ALEXANDER KIRK: CONCLUSION
The Blacklist 3. Sezon 23. Bölüm ALEXANDER KIRK: CONCLUSION
21 Mayıs 2016
Bilime meraklı olan kullanıcılar için Google tarafından geliştirilen mobil uygulama Science Journal, akıllı telefonunuzu bir nevi mini bir laboratuvara dönüştürüyor.
Telefonunuzu Kullanarak Bilimsel Deneyler Yapın
24 Mayıs 2016

Google’ın sağlamış olduğu çeviri hizmeti veren uygulama Google Translate her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. Sesli çeviri, kelimelerin telafuzu dinamik olarak fotoğraftan çeviri gibi hayat kurtaran özellikleri bulunan bu uygulamanın şimdi yeni bir özelliği daha var. Bu özelliğin ismi “Tap to Translate” Türk Android kullanıcıları için kullanılabilir olan uygulama şimdiden çok fazla kişi tarafından kullanılmaya başlandı ve hakkında güzel yorumlar var. Hatta Google’ın şu zamana kadar neden böyle bir şey yapmadığı da tartışmalar içerisinde…

Tap to Translate Nedir?

Adında da anlaşılabileceği gibi “Çevirmek için Dokun” olan sistemde, herhangi bir uygulamada anlamadığınız bir kelime ya da cümle olursa bu kelimeye uzun basarak telefonunuzun bu kelimeyi seçmesini sağlıyorsunuz. Ardından hemen sağından çıkan küçük menüdeki üç noktaya tıklayarak listede bulunan “Çeviri” kısmına dokunduğunuzda kelimenin dilini otomatik olarak algılayarak Türkçe’ye çevirmekte.

“Tap to Translate” Uygulamalar Üzerinden Çeviri Yapabilirsiniz

Eğer bu içeriği faydalı bulduysanız aşağıdaki reklama bir kere tıklayarak bana destek olabilirsiniz.


Tap to Translate Nasıl Kullanılır?

Hatta dilerseniz Türkçe’den de farklı dillere çeviri yapabilmeniz mümkün. Ancak bu sistemi kullanabilmek için ufak birkaç adım uygulamanız gerekiyor. “Tap to Translate” özelliğini kullanmak için önce Google Translate uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan güncelleyin, ardından uygulama giriş ekranındaki tanıtım penceresinden “Tura Katıl” butonuna dokunarak, sonrasında çıkacak “Etkinleştir” seçeneğine basıp ya da sol menüden Ayarlar > Tap To Translate kısmından etkinleştirebilirsiniz.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: