The Blacklist 7. Sezon 2. Bölüm (Louis T. Steinhil: The Conclusion) Yorumu | Serkan Dinç

The Blacklist 7. Sezon 2. Bölüm (Louis T. Steinhil: The Conclusion) Yorumu

The Blacklist 7. Sezon 1. Bölüm (Louis T. Steinhil) Yorumu
8 Ekim 2019
Uluslararası Emmy Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu “Haluk BİLGİNER”
26 Kasım 2019

Çok hızlı ilerlemiyor muyuz? Birazcık yavaşlasak mı acaba! İşte bu diziyi bu kadar çok sevmemin sebeplerinden biride bu. Dizinin bizden çaldığı 42 dakikanın hepsini dolu dolu geçirmemizi sağlayarak pişman olmamamız için her türlü seyir keyfi veriyorlar. The Blacklist 7. Sezon 2 Bölüm yeni izledim fakat bu iki bölümden 2 sezonluk dizi yapacak Türk senaristler biliyorum. Mesela Kurtlar Vadisi’nin senaristleri Raci ŞAŞMAZ ve Bahadır ÖZDENER yada vereceksin bunu Onur ÜNLÜ’ye sana bambaşka bir şey yapsın. Buda bir seçenek sonuçta. Sadece 2 bölüm için eminim 12’şer bölümden 2 sezon çıkartırlar. Şuan izlediğimiz 2 bölüm bize bunu yaşattı. İlk bölümde hatırlayalım. Katarine Rostova tarafından kaçırılan Raymond Redington, Paris’te bir hastanede Fransız polisi tarafından yakalanmış bir şekilde alıkonulduğuna inandırılması için İlizyonist denilen bir adamın oyununa getiriliyordu. Peki bu oyuna geldi mi? İşte ikinci bölümde bunu görüyoruz. Eğer hiçbir şey göründüğü gibi değildir demek istiyorsak bu iki bölüm bunu demek için gerçekten tam zamanı.

Amerikan’ın bilinmeyen teşkilatlarının çatıştığı bu puslu vadide hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Üstelik iki kişinin bildiği sır, ortalığı velvereye vermek ve tekrar hortlamak için yeterlidir!

Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değildir!

The Blacklist 7. Sezon 2. Bölümde hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını görüyor ve kafamızdaki bazı soruların cevaplarını buluyoruz. Mesela Rostova, Red’i neden kaçırdı? Neyi öğrenmek istiyor?  Açıkçası sizi bilmem ama ben birinci bölümden sonra sadece bunları merak ettim ve ikinci bölümde tüm merakım giderildi. Şimdi tekrar aslında kim kötü karakter ve kim kime kötülük yapıyor sorularını soruyorum. Resmen The Blacklist hayatını sorguluyorum. Eminim senaristler benim kadar bu hayatı sorgulamamıştır. Çünkü sahneye kötü olarak taşınan bir çok karakter aslında dolaylı yoldan iyilik yapıyor. En azından kendi nefsi müdafası için savaşıyor. Yada iyi olduğunu düşündüğümüz bir çok karakter etrafına sadece bela açmaktan başka bir şey yapmıyor! Bu işler böyle olmaz hacı…

Spoiler vermek gibi olacak ama İlizyonist’te tam bir ilizyonist haa!! Yani açıkçası sonunda bende bu kadar kolay öleceğini beklemiyordum çok basit oldu. Üstelik onu başkasının vurmuş olacağı ihtimalide çok zayıf kaldı. Biraz daha desteklenebilirdi.  Dikkat burada fena spoiler var. Biraz desteklenmiş olsa İlizyonist’in tekrardan dirilmesi bizim için daha büyük bir şok etkisi yaratabilirdi. Ama şimdi hee tamam ilizyonist dirili. Peki şimdi ne var? Gibi oldu…

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: