The Flash 2. Sezon 23. Bölüm | Serkan Dinç
Türkiye’nin İlk Messenger Botu Popeyes'ten
Türkiye’nin İlk Messenger Botu Popeyes’ten
25 Mayıs 2016
Anıl Piyancı Feat Emrah Karakuyu – Katil
29 Mayıs 2016

The Flash 2. Sezon 23. Bölüm İncelemesi

The Flash 2. Sezon 23. Bölümünü de izlemiş olduk. Bu bölüm 2. Sezonun finaliydi. Yani bir sezon daha bitmiş oldu. Fakat her zaman filmlerde derler aslında her son yeni bir başlangıçtır diye. İşte Flash’ın bu sezonki son bölümü de aslında yeni bir başlangıç oldu. Peki neyin başlangıcı? Onu da yazının ilerleyen satırlarında anlatacağım.

Yazının en alıtnda The Flashpoint Paradox’u izleyebilirsiniz.

İlk Okul Çocukları Gibi Yarışıyorlar

Biliyorsunuz ki Amerikan dizileri çok hızlı ilerliyor ve her sezon başka bir düşman ile çatışıyorlar. Bir düşmanı iki sezon üst üste görebilen diziler yok denebilecek kadar az. Bu yüzden bizim dizi kültürümüze oranla daha başarılar bence. Neyse dediğim gibi her sezon bir düşman olacağı için 2. Sezonunda sonuna geldiğimizden ötürü artık Zoom’un yenilmesi ve Flash’ın feraha çıkması gerekiyor. Peki bu nasıl olacak? Geçmiş bölümden bunn için bir temel hazırlığı bir plan yapılması vs. olmadı. Bu biraz plansız dondan fırlayan pipi gibi olacak gibi duruyordu. Öylede oldu. Bildiğiniz bir orta okul çocuklarının kavgası gibi bir kavga izledik ve Zoom’un sonunu gördük. Fakat Zoom ortadan kayboldu kaybolmasına ama tamamen öldüğünü görmedik. Bu durumda acaba Zoom karakteri başka bir şekilde tekrardan karşımıza gelebilir mi azaba sorusunu aklımıza getiriyor.Zaman Kalıntısı

2. Sezon 23. Bölüm’de Flash yani Barry Alen yeni bir özellik daha keşfediyor. Bu özellik Zaman Kalıntısı! Peki nedir zaman kalıntısı? Zamanda bir iki dakika geri giderek kendisini bir iki dakika ileriye çağrıyor ve bu sayede aynı zaman diliminde iki tane oluyor. Çok güzel bir özellik gibi gözüküyor fakat bu özelliğin kurgulanması çok amatörce olmuş. Ve bu özelliğin kullanımı da aceleye getirilmiş gibi duruyor. Bu yüzden bu özelliğin kullanıldığı sahneler akılda çok fazla soru işareti bırakıyor.

Flashpoint (Zaman Paradoksu – Flash Paradox)

DC Comics’in çizgi filmlerini takip edenlerin iyi bildiği bir terim bu. Çünkü 2013 yılında Justice Legends’ın bir bölümünün ismi Justice League – The Flashpoint Paradox olarak geçer. Yani Flash’ın oluşturduğu Paradoks olarak çevirebiliriz. Dizi bu paradoks olayına doğru gidiyor. Birazcık yüzeysel bir araştırma yaptım. Bu konu ile alakalı bir film planı falan göremedim. Eğer neler olabileceğini çok merak ediyorsanız bu çizgi filmi izlemenizi tavsiye ederim. Şahsen ben izlemeye başlamıştım sonra sıkılıp kapatmıştım diye hatırlıyorum.

Justice League – The Flashpoint Paradox Türkçe Altyazılı izle
The Flash 2. Sezon 23. Bölüm Fotoğraf Galerisi

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: