The Blacklist 3. Sezon 10. Bölüm Hakkında | Serkan Dinç
Honda "Paper" Reklamı
Honda “Paper” Reklamı
15 Ocak 2016
DCs Legends of Tomorrow
22 Ocak 2016
Tümünü Göster

The Blacklist 3. Sezon 10. Bölüm - Elizabeth Keen'in Mahkeme Sahnesi

The Blacklist 3. Sezon 10. bölüm olmasına rağmen 10 bölümdür ilk bölümü kadar heyecanlı ve ilginç geliyor. Bu bölümü de diğer bölümler gibi bir solukta izledim ve şimdi önümüzdeki haftayı sabırsızlıkla bekliyorum. İnanın bana bu bölüm nasıl başladı nasıl bitti farkına bile varamadım. İzlediğim videonun tek part olduğunu bilmesem ikinci part var mı diye googleda araştırma yapacak kadar ilgi çekici bir bölüm oldu.

Öncelikle söylemeliyim ki bu bölümü Raymon Redington yani nam-ı diğer Red abimiz bir cümle ile özetliyor. “Hello Peter” yani diyor ki “Hey Peter bak atı alan üsküdarı geçti. Uyan artık” anlatabilmişimdir umarım neden bir solukta bunu izlediğimi. Bu bölümde diğer bölümlerde işlenilen suçların neden işlendiği açıklıyor. Aslında bir bakıma bizde onlar söylemese de biliyoruz neden işlendiğini çünkü bu suçları işlerken Raymond Redington ajan Elizabeth’e “Bunlar seni aklamak için bir yol” olduğunu söylüyordu. Fakat bu bölümde yapılan açıklama ile tam olarak neden bu suçların işlendiğini açık açık görüyoruz.

Ayrıca bu suçların neden işlendiğini açıklarken öyle bir kadro bir araya gelmiş ki insan Sabit Kanca’da ki komutan gibi “Bu kadro benim elimde olsa yemin ederim yarım saatte Vietnam’ı Kamboçya’yı alırım.” diye düşünüyor. Bir baksanıza Kaplan’dan Aram’a kadar her işte bir uzmanlığı olan insan o oda da Raymond Redington’dan emir almak ve Elizabeth’i kurtarmak için bekliyor.

The Blacklist 3. Sezon 10. BölümBu odaya girdiklerinde Raymond’un sahneye girmesi ve yaptığı konuşma beni gerçekten her zamanki gibi etkiledi ve bu diziyi neden sevdiğimi tekrar hatırlattı bana. Raymond Redington’ı oynayan abimiz James Spader ayrı bir başarı hikayesi. Bu diziyle kendisini tanımış olmama rağmen etkileyici ses tonu, hikayeleri anlatış biçimi ve klası insanda hayranlık bırakıyor. Bir insanın her şeyi bu kadar özenilesi olabilir mi?

Neyse Raymond abimizi fazla anlattık. Bölümün pek detayına girmeyeceğim ki sizinde izlemek için bir şeyleriniz olsun. Fakat dizinin sonundan biraz bahsetmek istiyorum. Çünkü gözümüzde çok farklı bir imaja bürünen Red oysa ki birinci sezondaki Red’den pek farkı olmadığını tekrardan bize gösteriyor. 2. sezonda Türkmenistan civarlarında bir petrol borusu işi vardı. Bu bölümün sonunu hatırlayın ve bu bölüm ile karşılaştırın. Bu karakterin bu dizide neden bir FBI ajanı yada CIA ajanı olmadığı bu sahnelerde cevaplanıyor. Bu bürokrasi ve politika dehası adamı iyi ki FBI ve CIA ajanı olarak bize sunmuş değiller. Yoksa cidden bu karaktere yazık olurdu… İyi ki zamanda kaçmış ve suçlu olmuş.

The Blacklist 3. Sezon 10. Bölüm

The Blacklist 3. Sezon 10. Bölüm – Elizabeth Keen’in Mahkeme Sahnesi

The Blacklist 3. Sezon 10. Bölüm The Blacklist 3. Sezon 10. Bölüm

The Blacklist 3. Sezon 10. Bölüm

The Blacklist 3. Sezon 10. Bölüm – Elizabeth Keen’in Mahkeme Sahnesi

The Blacklist 3. Sezon 10. Bölüm

The Blacklist 3. Sezon 10. Bölüm – Elizabeth Keen’in Mahkeme Sahnesi

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: