Hostesler Maç Başlamadan Önce Anons Yapsaydı Nasıl Olurdu? | Serkan Dinç
Motorola Droid Turbo 2
Motorola “İsteseniz de Ekranını Kıramayacaksınız” Dediği Yeni Telefonu
28 Ekim 2015
Kipa’dan 23. Yıl Reklamı (90’lar İçerir)
30 Ekim 2015
Tümünü Göster

Hostesler Maç Başlamadan Önce Anons Yapsaydı Nasıl Olurdu?

Daha önce yine burada bir Emirates firmasıyla ilgili bir reklam paylaşmıştım. Tabi ki o Emirates ‘in sonunda NBD var. Yani şuan ki ile paylaşacağım firma ile farklı bir firma. O bankaydı bu hava yolu şirketi. Hava Yolu şirketi oluncada reklamlarında hostes kullanmaları farklı bir yaklaşım değil. Ama reklamda fark yaratan olay hostes kullanmaları değil. Hostesleri bir futbol maçında kullanmaları.

Emirates Hava Yolu şirketi Portekiz’in kendini ispatlamış ve şampiyonlar ligi olsun eski adıyla UEFA kupasıyla olsun bir çok alanda başarılar kazanmış ünlü bir takımı olan Benfica ile yaptığı bir iş birliğinde maç öncesi taraftarlara artı bir eğlence ve kendisi içinde tüketicileriyle nasıl bağ kurmak istediklerini gösteren bir etkinlik yaptılar. “tüketicileriyle nasıl bağ kurmak istediklerini” diyorum çünkü Emirates‘in kurumsal iletişim, pazarlama ve markadan sorumlu bölge başkan yardımcısı Boutros bey, bu aktivasyonun Emirates’in sponsorluk iletişiminde tüketicileriyle nasıl bağ kurmak istediğini çok iyi gösteren bir örnek olduğunu söylüyor.

Ayrıca Stadyumdaki proje, Emirates’in sosyal medyada yürüttüğü #HelloLisbon yarışmasıyla desteklendi. Yarışmada maçı evlerinden izleyen Benfica taraftarları, takımlarını nasıl desteklediklerini yaratıcı bir şekilde paylaşarak Emirates’le Lizbon’dan dünyanın -Emirates rotasındaki- herhangi bir yerine çift kişilik ekonomi bileti kazanma şansı yakaladılar.

emirates-hava-yolu-sirketi-1
emirates-hava-yolu-sirketi-2

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: