Kipa’dan 23. Yıl Reklamı (90’lar İçerir) | Serkan Dinç
Hostesler Maç Başlamadan Önce Anons Yapsaydı Nasıl Olurdu?
30 Ekim 2015
Google Adwords 15 Yaşında!
30 Ekim 2015
Tümünü Göster

Kipa’dan 23. Yıl Reklamı (90’lar İçerir)

KİPA’nın isminin ilk kurulduğunda Kitle Pazarlama olduğunu biliyor muydunuz? İşte ben bilmiyordum… Şimdi öğrenmiş oldum fakat sonra düşündümde bu 90’larda pazarlama nasıl bir boyuttaymış? Ben hatırladığım o zamanlardan “Hemen onun adı gelir. Eti – Eti – Eti!” var. Neyse konu o değil. Konu pazarlama için ürünün ve markanın da isminin etkili olması. Yani Volkswagen‘i bir düşün, birde Halk Arabası bunu düşün. Anlatabildim mi? Bu böyle olmaz yani. Kitle Pazarlama nedir. Üniversitede reklamcılık okuyanlar için ders ismi bu. Ders isminden marka mı olur? Tabi olmayacağını KİPA’nın yöneticileride anlamış ki ismini değiştirmişler. Attıkları bu doğru adım için kendilerini tebrik ediyorum ve bizim neslimiz yani benim neslim ile büyüyün çocuklar gibi Kipa’nında büyüyüşünün reklamını sizlere sunuyorum.

Kipa’nın 23. yıl filminde 90’larda çocuk olanların hemen hatırlayacağı gülümseten detaylar bulunuyor: Maketten evler, gırgır, Tipitip, sokakta taso oynayan çocuklar, “lastik” oynayan kızlar…

Filmin günümüz görüntülerinde ise, 90’larda çocuk olanları yetişkinliklerinde – Geçen 23 yılda aynı Kipa gibi büyümüş olarak- aileleriyle Kipa’da alışveriş yaparken görüyoruz. Kampanya; geçmiş ile günümüz arasında bağı, 90’lardaki çocukların o dönemki tavırlarının bugünkü karakterlerini şekillendirmesine ve Kipa’ya kurdurtuyor.

kipa-23-yasinda-reklam-filmi-1

kipa-23-yasinda-reklam-filmi-2

kipa-23-yasinda-reklam-filmi-3

kipa-23-yasinda-reklam-filmi-4

kipa-23-yasinda-reklam-filmi-5

kipa-23-yasinda-reklam-filmi-6

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: