Ülkemizde Bombalar Patlıyor | Serkan Dinç
Şahikalar Diyarının Hükümdarı Kim olacak? Şöhretin Bedeli!
19 Mart 2016
The Flash 2. Sezon 16. Bölüm
The Flash 2. Sezon 16. Bölüm
24 Mart 2016
Tümünü Göster

Ülkemizde Bombalar Patlıyor

Ankara, İstanbul ve ülkemizin diğer doğu illeri olmak üzere ülkemiz derin bir ateşin üzerinde. Bu illerde bombalar patlarken diğer illerde “ya burada da patlarsa” endişeleri mevcut. İnsanlar korkuyor, insanlar bu durum karşısında aciz. Bu durumu açıklamak inanın bir kitap yazmakla eş değer. Hepimiz büyük bir puzzelın parçalarını ellerimizde tutuyoruz fakat elimizde tuttuğumuz parçanın puzzelın neresine koyacağımızı bilmiyoruz. Bu bilinç bizim milletimizde mevcut değil. Çünkü bizim 1923’ten beri adaletin değil güçün peşinde koşmuş bir millet. Bunu Menderes’in asılmasıyla, Turgut Özal’ın iktidar hırsıyla, Demirel’in emperyalist istikrarıyla ve Erdoğan’ın tek adam olma arzularıyla görebiliyoruz. İnsanımız hep gücün peşinde olmuş. Bu güç onlara onlarca yıldır bir artı değer katmasa da hâlâ aynı saçmalığı yapmaya devam ediyorlar. Bunu 2000’li yıllarda demiş olsam millet şunu derdi “Biz deneme tahtasıyız, onuda denedik bunuda denedik olmadı” – şimdi dediğimizde ise “Adamlar çalıyor ama yol yapıyor, hastane yapıyor” diyorlar.

Farkındaysanız sadece insanların dediklerini ve olanları söylüyorum. Burada bir cevap vermiyorum. Sadece demek istediğim yada hatırlatmak istediğim bir şarkı var. “Apolitik hepimiz çıkmıyor sesimiz” diyor bu şarkıda…

Bu şarkıyı dinlemek ve sözlerini okumak için İndigo – Apolitik (Düşünce Yazısı ve Şarkı Sözü) yazımı kalın yazının üzerine tıkladığınızda açılan sayfadan okuyabilirsiniz.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: