Yöncü Bilişim Marka İhlali Bildirimi | Serkan Dinç
Sansar Salvo – Yapma Şarkı Sözü (Sosyal Sorumluluk Projesi)
29 Mart 2016
Yöncü Bilişim VPS, VDS ve WHMCpanel Hizmeti
Yöncü Bilişim VPS – VDS ve Whmc Cpanel Hizmeti
31 Mart 2016
Tümünü Göster

Yöncü Bilişim Marka İhlali Bildirimi

Yöncü Bilişim ile ilgili daha önce şikayet yazılarımı ve bu yazılarımın benim bilgim dahilinde olmadan silindiğini yazmıştım. Şimdi bu silinen yazıları tekrar daha detaylı bir şekilde yazıyorum. Çünkü benim bilgim, iznim olmadan kişisel bilgilerime saygı duyulmaksızın bu bilgilerin silinmiş olması beni çok sinirlendirdi ve üzdü. Çünkü insanlar yaratılışı gereği kendi iradesi olan, düşünebilen medeni bir toplumdur. Bu medeni topluma mensup insanların böyle medeniyetten uzak adeta barbarca hareket etmeleri kabul edilebilir bir şey değil. Ben fıtratım gereği düşüncelerime saygı duyulmasına ve haklarımın korunmasına çok özen gösteren biriyim. Ve tekrar tekrar bu yazıları yazmamın sebebi budur.

Şimdi konumuza gelecek olursak ben daha önce Yöncü Bilişim’den VPS, VDS ve WHMCpanel hizmetleri satın aldım. Bu satın aldığım hizmetler, ödediğim paramın karşılığını vermediğini düşündüğüm için bazı şikayetlerim oldu. Ve son olarak bu şikayetleri başka insanlarda tecrübe edinsinler diye kendi kişisel bloğumdan paylaştım. Bu paylaşılan yazılar bu firmanın dikkatini çekmiş olması gerekiyor ki bana ilk önce mail yoluyla ulaştılar. Bana attıkları maili yazı olarak ve görsel olarak sizler için aşağıya ekliyorum. Fakat dilerseniz bundan önce 3. defa bu firma hakkında yazdığım yazıyı okuyabilirsiniz. Okumak için Yöncü Bilişim arama sonuçlarına bakabilirsiniz. Şimdi atılan maillere geçelim.

Yöncü bilişim marka ihlali bildirim maili

Yöncü bilişim marka ihlali bildirim maili

Konu: Yöncü Marka Koruma Hakları İhlal Bildirimi
Gönderen: Yöncü Bilişim Çözümleri info@yoncu.com
İçerik:

Sayın Serkan DİNÇ,

“serkandinc.com.tr” sitesinde 556 sayılı marka koruma kanununa göre “Yöncü” ve “Yöncü Bilişim Çözümleri” markaların için ihlal edildiği belirlenmiştir. Belirtilen içeriklerin 24 saat içerisinde kaldırılması gerekmektedir.

http://www.serkandinc.com.tr/hosting/tecrube-ettigim-en-iyi-hosting-firmalari.html
http://www.serkandinc.com.tr/hosting/yoncu-nasil-bir-hosting-firmasi.html
http://www.serkandinc.com.tr/hosting/ozkula-hosting-firmasi-nasil.html
Konuya ilişkin 556 sayılı kanun hükümleri kararı:
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/03/20130330-8.htm

Konuyu Takip Aden:
Karahan Hukuk Bürosu

Av. Osman KARAHAN
Av. Selahattin KARAHAN
Av. Hasan TURUŞ
Av. Ahmet KARAHAN
Av. Mecnun ŞENEL
Telefon: +90 (216) 461 34 03
Faks: +90 (216) 461 34 07

Tantavi Mah, Menteşoğlu Cad, No:12
Ümraniye, İstanbul
Saygılarımla.

Marka Patent Koruma Birimi
Yöncü Bilişim Çözümleri LTD ŞTİ
Web Site: www.yoncu.com
Destek: destek@yoncu.com
Telefon: +90 (216) 99 000 99
Faks: +90 (216) 344 18 90

Benim bu maile cevabım:

Yöncü bilişim marka ihlali bildirim maili

Yöncü bilişim marka ihlali bildirim maili

Merhaba sayın yetkili,

Yapmış olduğum ihlalin 556 sayılı kanunun hangi maddesini ihlal ettiğimi açıklarsanız ilgili içerikler 24 iş saati içerisinde yayından kaldırılacaktır.

Teşekkürler,

Bu maile karşı gelen cevaplar ve diğer mailler:

Yöncü bilişim marka ihlali bildirim maili

Yöncü bilişim marka ihlali bildirim maili

Merhaba,

Detaylı bilgi için içerik takibini sağlayan hukuk bürosunu arayabilirsiniz. Bu konuda internette marka karalama, hak ihlali gibi tüm yayınlar nedeni ile ceza almış emsal davalar mevcuttur, araştırabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki içerikte avukatımıza iletilmiştir, bu içeriğide kaldırmanız gerekecektir. Bu içerikler marka dışında siztemize üye olurken onayladığınız sözleşmeler ve farklı TCK maddelernide ihlal etmektedir. Detaylı bilgi için avıkatımızla veya kendi avukatınız ile görüşünüz. Zira 24 saat içerisinde kaldırılmaz ise avukatımız dosyayı hazırlayacaktır.

https://twitter.com/sosyalmarkakocu/status/701302954033336322

 

Bunun üzerine ben tabi ki Pazar olmasına rağmen tuttum avukatlık bürosunu aradım. Sizin de tahmin edeceğiniz gibi telefonu kimse açmadı. Çünkü günlerden Pazar. Büyük bir ihtimal kapalılardı.

Tüm bu yaşananlar sonucunda ben yazımı silmedim. İnternette birkaç avukatlık sitesinde durumumu anlattım. Bazı cevaplar beni tatmin etti bazıları tatmin etmedi. Bu cevaplara rağmen yazımı düzelttim hakaret ve suç unsuru olabilecek detayları kaldırdım ve tekrardan yazımı paylaştım. Bu sefer paylaştığım yazıların içerisine bu yazıdaki gibi mailleşmeleri de ekledim. Fakat kısa bir süre sonra bu yazılar ve bu durum ile alakalı olan sikayetvar.com adresindeki şikayetimde benim bilgim ve iznim olmadan silindi.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Sosyal Medya, Kurumsal - Kişisel Web Sitesi ve E-Ticaret sitelerinde çözümler üretiyorum. Şuanda Pio Ajans, Sosyalimci gibi dijital hizmetler veren kurumlara destek veriyor ve freelance çalışmalarıma devam ediyorum.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: