Alıntı: Onur Ünlü Bir Sürü Endişe “Cennete Mi Cehenneme Mi Gitsin”
Onur Ünlü Bir Sürü Endişe “Röportaj Kitabı”
17 Nisan 2021
1984 – Büyük Gözaltı Perdeci Oyuncuları
5 Haziran 2021
Tümünü Göster
Alıntı: Onur Ünlü Bir Sürü Endişe “Cennete Mi Cehenneme Mi Gitsin”

Onur Ünlü Büyük Buluşma ve Beşinci Boyut

Onur Ünlü Büyük Buluşma ve Beşinci Boyut

Onur Ünlü’nün Büyük Buluşma ve Beşinci Boyut isimli yapımların senaryolarını yazdığını öğrendikten sonra bu yapımlar hakkında bir çok taş rayına oturdu. Alper Kırklar’ın röportaj kitabı olan Onur Ünlü Bir Sürü Endişe kitabında Onur Ünlü bu yapımlara bir yarışma önerisiyle gittiğinden bahsediyor. Olsa nasıl olurdu cidden çok merak ediyorum ve keşke olsa;

Fakat, sanki cennet onlarınmış gibi, sadece kendilerinin istedikleri insanlar cennete gitsin istiyorlar. Bizim herkesi cennete almamıza hiçbir zaman izin vermediler. Hatta onlara bir yarışma önermiştim, gülüp geçmişlerdi. Yarışmada şöyle bir şey oluyordu: Sen çıkıp yediğin haltları anlatıyordun. Sonra seyirci tuşlayarak cennete mi cehenneme mi gideceğine karar veriyordu. Onlar da güldüler ama “Ha ha” deyip geçtiler. Bence güzel olurdu. Yani kamu vicdanına havale ediyorsun. Zaten Kur’an’ın söylediği de budur: “O gün sana hesap sorucu olarak kendi özbenliğin yeter” der. Kur’an’ın tasavvuru bu şekildedir. Orada kimse sana soru sormayacak. Sen kendi kendinle karşı karşıya geleceksin ve kendine hesap vereceksin aslında. Öbür taraf dediğimiz, vicdan. O vicdan da büyük vicdanın bir parçası. Dolayısıyla bu program olabilirdi. Fıkıh açısından bence sorun yok, caiz yani.

Onur Ünlü Bir Sürü Endişe

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: