Malcolm X’den Müslüman Kadınlara Tavsiyelere | Serkan Dinç
Sherlock Yilbaşı Özel Bölümü
Sherlock Yılbaşı Özel Bölümü
4 Ocak 2016
Sniper Fruy | Windows Store
12 Ocak 2016
Tümünü Göster

Malcolm X’den Müslüman Kadınlara Tavsiyelere

Malcolm X'den Müslüman Kadınlara Tavsiyeler

Suffagah.com sayesinde yeni bir düşünceyi daha bulmuş oldum. Yine kendilerine yakışan Müslümanların seviyelerini arttırmalarına vesile olacak bir konuşmayı Türkçeye çevirerek bizlere sunmuşlar. Allah onlardan razı olsun ve yaptıkları işleri kolaylaştırsın. Bugün karşıma çıkan videonun sahibi aslında Malcolm X… Bu merhum Müslüman abimizin (Allah gani gani rahmet etsin) harika bir konuşması. Suffagah bu konuşmaya Malcolm X’den Müslüman Kadınlara Tavsiyeler” başlığını atmış. Bende yıllardır araştırmak istediğim fakat tembelliğimden hep ertelediğim bu öncü şahsiyetin bu videosunu görünce, birde kadınlar ile alakalı bir şey olduğunu görünce dayanamadım hemen izlemek istedim. Kadınlar ile ilgili olması beni neden cezbetti de izleme isteğimi arttırdı hemen açıklayayım.

Çünkü ben bir erkeğim ve sorumluluğunu alacağım bir kadın olacak, bunun aksine hali hazırda benim sorumluluğum olan annem, yeğenlerim var. Ayrıca belkide eşim olacak o kadından dünya güzelleri bir kaç kız çocuğum dünyaya gelecek. Eğer bunların nasıl bireyler olması gerektiğini, sorumluluklarını iyice öğrenirsem bende kendimi onların seviyesine çıkartabilirim. İşte bu yüzden beni cezbetti. Aslında videoyu dinledikten sonrada farkına vardım ki bu birazda kızım sana söylüyorum gelinim sen anla ata sözüne uygun bir konuşma olmuş.

Konuşmada bahsedilen erkekler çoğunluk olarak Hristiyanlıktan Müslümanlığa dönmüş olanlar ile ilgili, fakat biz Allah’a şükürler olsun Müslüman anne babalardan dünyaya geldik. Fakat bu şekilde dünyaya gelmemize rağmen onlar kadar meraklı ve istekli olamıyoruz. Bu yüzden aslında videoyu dinlediğimizde çıkarmamız gereken ders kadınların bizim yaptığımız işlere ayak uydurabilmesi değil. Bizim bilinçli bir Müslüman seviyesine gelip eşimizi yada kızlarımızı bu seviyeye yükselterek ailemizin ve cemiyetimizin kalitesini arttırarak daha iyi birer Müslüman olmak ve İslama hizmet edebilmemiz. Şahsen bu videoyu ben bu şekilde değerlendirdim sizinde düşünce ve fikirlerinizi merak ediyorum. Beni okuduysanız vaktinizden çalmış olabilirim. Hakkınızı helal edin…

Malcolm X'den Müslüman Kadınlara Tavsiyeler

Malcolm X’den Müslüman Kadınlara Tavsiyeler

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: