Facebook 2G ile Artık Daha Hızlı Olacak | Serkan Dinç
Yüreğir Belediyesi SMS İptal Formu
SMS İptali’mi Kimlik Avı mı?
27 Ekim 2015
Motorola Droid Turbo 2
Motorola “İsteseniz de Ekranını Kıramayacaksınız” Dediği Yeni Telefonu
28 Ekim 2015

Yaklaşık 2 sene önce kurulan internet.org projesi ile Mark Zuckerberg önderliğinde dünyanın teknoloji devleri dünyada yavaş internet kullanımı yada daha hiç internetle tanışmamış bölgelerine internet hizmeti vermek için kolları sıvamışlardı. Bu sosyal sorumluluk projesi sayesinde kullanıcılarına yatırım yaparak aslında kendi imajlarını ve markalarını güçlendiren firmalar baya yol kat etti. Mesela bu günlerde Facebook Hindistan, Brazilya gibi gelişmekte olan ülkelerde Facebook kullanımı daha kolaylaştırmak için normal Facebook algoritmalarından daha farklı bir algoritma ortaya çıkartarak orada ki kullanıcılarının deneyimlerini iyileştirmeyi düşünüyor. Nede olsa ne kadar çok memnun Facebook kullanıcısı olursa o kadar Facebook’ta gelir elde eder.

Facebook bu geliştirmeyi Haber Kaynağı üzerinden yapacağını belirtiyor. Yaptıkları açıklamaya göre içerikler, mobil şebeke hızı ve cihaz modeline bağlı olarak daha verimli şekilde yüklenecek. Mobil cihazları üzerinden zayıf bağlantı ile Haber Kaynağı‘nı görüntülemek isteyen kullanıcılar bundan böyle daha az video paylaşımı görebilecekken, durum güncellemeleri ve bağlantı içeren gönderiler ağırlıkta olacak. Ayrıca düşük hızdaki bağlantılarda JPEG formatındaki fotoğrafların düşük kaliteli versiyonlarının da görüntülenmesi sağlanacak.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: