Facebook’un “Like” butonuna alternatifler geliyor. | Serkan Dinç
Coca-Cola Zero ile Sihirdarlar Şehrine Yolculuk
18 Ağustos 2015
WordPress’te Facebook Embed Hatası
13 Ekim 2015
Tümünü Göster

Facebook’un “Like” butonuna alternatifler geliyor.

Daha önce Facebook Like butonu için alternatif bir buton yayınlayacağını duyurmuştu ve herkes bu butonları dislike olarak düşünmüştü. Ancak Facebook bu konuda güzel bir ters köşe yaparak herkesi yanılttı. Geçen günlerde Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg kendi Facebook profil sayfasından bu yeni ifadelerin tanıtıldığı videoları paylaştı. Videolardan birinde ifadelerin nasıl kullanıcağı yer alırken diğerinde ise ifadeleri inceleyebilirsiniz. Şuanda test aşamasında olduğunu düşündüğüm bu yenilik eminim yakın zamanda yayına alınır ve Facebook deneyimimiz artık biraz daha eğlenceli olur.

Günümüzde özellikle çok fazla takipçisi olan sayfaların yaptığı paylaşımların altında ki yorumlara baktığımızda genel olarak hep belli başlı yorumları görüyoruz. Özellikle genç kesim bu yorumları popülerite olarak kullansada genelde hep aynı yorumlar karşımıza çıkıyor. İşte burada da Facebook bu tarz yorumları inceleyerek insanların daha az vakit harcıyacağı etkileşimler yapmak istemesi bana oldukça normal geliyor. Videolarda ki ifadeleride değerlendirdiğimizde hemen hemen bütün duygularımızı ortaya çıkarak şekilde tasarlanmış.

Birde artık Facebook’ta sürekli karşılaştığımız “Bu fotoğraf nasıl olmuş? Güzelse Yorum yap değilse beğen” gibi içerikleri daha basit bir şekilde sonuçlandırılması için etki olur ve bu tarz içerikler umarız ki kaybolur 🙂

Lafı çok uzattım hemen sizi videolar ile baş başa bırakıyorum…


Facebook’un Yeni Butonları İle Tanışın!


Bu Butonlar Nasıl Kullanılacak?

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: