Sosyal Sapıklar İçin Yapılmış Uygulama! “FindFace” | Serkan Dinç
Bilime meraklı olan kullanıcılar için Google tarafından geliştirilen mobil uygulama Science Journal, akıllı telefonunuzu bir nevi mini bir laboratuvara dönüştürüyor.
Telefonunuzu Kullanarak Bilimsel Deneyler Yapın
24 Mayıs 2016
Twitter Gece Modu
Twitter’da Yeni Özellik Test Ediliyor “Gece Modu”
25 Mayıs 2016

FindFace, herhangi birinin fotoğrafını aratıp o kişinin sosyal medya hesaplarınızı bulmaya yarayan IOS ve Android işletim sistemlerinde çalışan bir uygulamadır. Bu uygulama bu haberi yazdığım zamanda hemen hemen 2 ayını dolduran ve bu 2 ayda yaklaşık olarak yarım milyon kişi tarafından kullanılan bir uygulama oldu. Uygulamanın kullanımı çok basit belirli bir fotoğrafı bu uygulama içerisinde aratıyorsunuz ve o fotoğraf hangi profildeyse sizi o profile yönlendiriyor. Detaylı bilgiyi FindFace Kullanımı başlığı altında yapacağım. Orada kullanım hakkında bilgi verdiğimde çoğu sapığın hayali yıkılacak 🙂 Ama önce bu uygulama nasıl kullanılabilir diye bir bakalım.

Aslında bu haberin başlığı biraz daha farklı. Ama başlık uzun olmasın diye böyle bir başlık attım. Şimdiden haberi okuyan herkesten özür dilerim.

FindFace Kullanım Amaçları;

  1. Taklit hesapları bulmak için kullanılabilir.
  2. Yeni tanıştığınız insanlar ile bağlantı kurabilmeniz için kullanılabilir.
  3. Etkinlik fotoğraflarının hangi profillerde paylaşıldığını bulmak için kullanılabilir
  4. Etkinliklerde sizinde var olduğunuz fakat haberinizin olmadığı fotoğrafları bulmak için kullanılabilir.
  5. Sapıklık yapmak için kullanılabilir.

FindFace uygulamasının şimdilik aklıma gelen 5 maddelik bir kullanım alanı var benim için. Ve 5 . maddeyi saymazsak baya etkili bbir uygulama olduğunu söylebilirim. Bir nevi yüz tarama sistemlerini kullananlar için bir açık kaynak oluşturacağına benziyor.

Eğer bu içeriği faydalı bulduysanız aşağıdaki reklama bir kere tıklayarak bana destek olabilirsiniz.


FindFace Nasıl Çalışıyor?

26 yaşındaki Artem Kukharenko ve 29 yaşındaki Alexander Kabakov tarafından geliştirilen FindFace, Rusya’nın Facebook’u olarak adlandırılan Vkontakte üzerinden çalışıyor. Kullanıcılar Vkontakte hesabı giriş bilgileriyle uygulamaya da giriş yapabiliyor ve istedikleri fotoğrafları sosyal ağ üzerinde aratıyor. Sosyal ağın tüm veritabanını tarayan uygulama fotoğraftaki kişinin profilini yüzde 70 başarı oranı ile tespit ediyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: