Windows 10 Mobile Parmak İzi Okuyucu Geliyor | Serkan Dinç
Google Veri Merkezleri Sanata Bürünüyor
Google Veri Merkezleri Sanata Bürünüyor
15 Mayıs 2016
Elektriksiz Klima: Eco-Cooler
Elektriksiz Klima: Eco-Cooler
15 Mayıs 2016

Microsoft‘un yıllık olarak yapmış olduğu ve önemli yenilikleri barındıran güncellemesi (Anniversary Update) sayesinde Windows 10 işletim sistemine sahip telefonlara parmak izi okuma desteği geliyor. Sadık bir Windows Phone kullanıcısı olarak bu habere en çok benim sevinmem gerekirken ne yazık ki sevinemiyorum çünkü bizim telefonlarma hala Windows 10 güncellemesi gelmedi!!! Artık Windows 10 Insider bitmeli ve bizede Windows 10 genel olarak gelmeli… Hadi ama Microsoft, Bill’e söyleyeceğim valla hepinizin kulaklarını çeksin. Adamın size bıraktığı miras bumu?

Microsoft’un yıllık olarak yapmış olduğu güncellemesini söylemiştik. Geçen sene bu güncelleme sayesinde “Windows Hello” adını vermiş olduğu biyometrik güvenlik platformunu bize tanıtmıştı. Bende tahmin ediyorum ki yayınlanacak bu güncelleme ile Windows 10 tabanlı telefonlara Windows Hello servisi entegre edilmiş olacak. Güncellemeden sonra Windows 10’a sahip akıllı telefon kullanıcıları telefonlarını parmak izi ile kilitleyip açabilmenin yanında diğer servislerin kolaylıklarından da yararlanabilecekler.

Windows Phone platformu aslında biyometrik doğrulama özelliğine sahipti. Bu özellikle masaüstü ve dizüstü bilgisayalarda her ne kadar kullanışlı olsa da telefonlar için pratik bir çözüm değildi. Bu yaz yayınlanacak güncelleme ile diğer birçok önemli özelliğin Windows 10 platformuna gelmesi ayrıca bekleniyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: