Yahoo, Tüm Patentlerini Satıyor! | Serkan Dinç
Cepte Tamir, Cep Telefonu Yedek Parçaları ve Cep Telefonu Tamiri
Mobil Cihazınızı Tamir Ettirin, Yedek Parçasını Alın yada Satın “Ceptetamir.com”
8 Haziran 2016
Yahoo'ya 3 Milyar Dolarlık Teklif
Yahoo’ya 3 Milyar Dolarlık Teklif
8 Haziran 2016

Dijital dünyanın ilk devlerinden biri Yahoo güneşlenmeye çıkmış kardan adam gibi gözümüzün önünde bir bir eriyor. Başarısız satın almalar, sürekli bir satış haberleri ve üzerine gelen yeni teklifler, en büyük rakibi olan Google ile yapmış olduğu arama sonucu ve reklam anlaşması gibi bir birini takip eden gelişmeler Yahoo’nun hisse değerlerinin git gide düşmesine sebep oluyor. Artık geriye ne kaldı diye sormamıza sebep oluyor.Yahoo bildiğiniz gibi dijital dünya için oldukça köklü bir firma ve Amerika’nın lider arama motoru fakat Amerika’da lider olmak tüm dünyada işinize yaramıyor. Ve dijital dünya Amerika’dan ibaret değil. Bu yüzden gittikçe kan kaybeden Yahoo 1996’dan beri yaklaşık olarak 20 yılda patent portföyünü önemli derecede geliştirmiş. Bugün ise şirketin portföyünde çok çeşitli alanlarda yaklaşık 3 bin patenti bulunuyor. Şirket sahip olduğu bu patentleri resmi olarak satışa çıkardığını ve Haziran ayının ortasına kadar teklifleri toplayacağını belirtmiş.

Analistlere göre Yahoo’nun patent portföyünün toplam değeri 1 ile 4 milyar dolar arasında. Tabi ki Yahoo’nun patentlerini 2 milyar dolar ve üstü bir değerlemeyle satması zor görünüyor fakat analistlerin ortak görüşüne göre patentlerin değeri en az 1,5 milyar dolar. Yahoo ise portföyünü 1 milyar dolar değerleme ile satmak istiyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: