Çocuklar İçin Yazılım, Tasarım ve Robotik Eğitimi | Serkan Dinç
Toyota Barista Projesi
10 Kasım 2015
Kudüs’te Devasa Kent Çiçekleri
10 Kasım 2015

Yaklaşık olarak 2 senedir çevremdekilere karşı savunduğum bir kaç şey var. Bunlardan birincisi eğitim sistemine giriş yapmayan çocuklar daha anaokulundayken falan tasarlamayla tanışmalı ve yazılıma yönlendirilmeli. İkincisi ise okul öncesi yani 3 – 7 yaş arası çocukların dil eğitimine maruz kalmaları. Bu dediklerim düşünüldüğünde çok ağır gelebilir fakat bunları çocukların seveceği onlara bir oyun gibi geleceği bir tarzda eğitim sistemi olursa o yaşta ki çocuklar bu tür eylemlere katılmak için can atarlar. Düşünsenize 6 yaşında ki bir çocuğun hayal gücünden neler ortaya çıkabilir?

Bu arzuladığım eğitim sisteminin İngiltere başta olmak üzere eğitim sistemine tam olarak girmiş olmasa dahi bir kaç örneği mevcut. Fakat o haberlere bu yazıyı yazarken ulaşamadığım için onları sizlerle paylaşamıyorum. Şimdi gelelim asıl konumuza…

Zil Çaldı!! Çırak Okulu Eğitimleri Aralık ayında başlıyor! Çocuklar için hazırladığımız bu eğitimler ile ilgileniyorsanız formu doldurun ve bizi takipte kalın. http://goo.gl/forms/HF7uygRX2Y

Posted by Çırak Okulu on Monday, 2 November 2015

Daha önce Milliyet Gazetesi’nin web sitesinde karşıma gelen bir haberde dikkatimi çeken İskele 47 tarafından başlatılan bu proje umarım Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından da dikkat çeker ve eğitim sistemimizin içerisine böyle bir proje dahil olur.

Okula kayıt olan öğrencilerin eğitim boyunca kazanacağı özellik ve yetenekler arasında, üreterek kendilerine güvenlerini arttırmak, yaratıcılıklarını geliştirmek ve yetişkin olduklarında kendine yeten ve çözüm üreten bireyler olmak bulunuyor. Teknolojiyi tüketen ve yüzeyinde yaşayan bireyler olmaktan ziyade teknolojinin sunduklarını özümseyerek onunla birlikte üretim yapabilen ve şekillendiren bireyler yaratmak da hedefler arasında yer alıyor.

Çırak Okulu, İskele47’de açılacak ve haftalık etkinlikten daha düzenli ve ücretli bir yapıya sahip olacak.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: