Bursa Gürsu’da Elektrik Trafolarına Renk Geldi | Serkan Dinç
Upgrade Film Yorumu
Upgrade Film Yorumu
12 Eylül 2018
Şişecam; küresel tasarım markası Nude için moda ikonu Iris Apfel ile iş birliğine giderek özel bir koleksiyon tasarladı.
Nude Glass: Yalınlığı Iris Apfel ile Anlatmak
17 Eylül 2018

 

Bursa’nın Gürsu ilçesinde belediye parmak ile gösterilecek bir işe imza attı. Elif Akay ve Aek Creative ile anlaşan belediye ilk başta 9, sonradan gelen olumlu tepkiler ve istekler neticesinde 74’e çıkan sayısı ile elektrik trafolarını bir güzel boyattılar. Boyattılar dediysek öyle bodozlama bir badana değil, öyle bir şey olsa bu güzel haberin blog yazısından aktarılacak bir önemi olmazdı. Kapak fotoğrafında gördüğünüz gibi creativ bir boyama var ortada.

Ben bu tür girişimleri gerçekten çok takdir ediyor ve beğeniyorum. Lise yıllarımın başında İzmirli Grafitici KMR’yi yakından takip ediyordum. Kadiköy belediyesi ile anlaşmalı olarak Kadıköy’deki kara duvarları sponsorların yönlendirmesi eşliğinde, sokak kültürünün vermiş olduğu rajonla boyuyor ve sanatsal işler ortaya çıkartıyordu. Ciddi anlamda dikkat çeken bu çalışmalar İstanbul’a turist olarak gelmek isteyen insanları cezbetmek için ekstra bir etken olmuştu hatta. Okuduğum bir makalede bu detayın yazdığını çok iyi hatırlıyorum. Bu örnek basit bir örnek, verilecek örnekler çoğaltılabilir ama sonuç olarak yapılmış olan bu girişim oldukça basit fakat etki olarak çok büyük bir girişim olduğu için Bursa’nın Gürsu ilçesinin belediyesinde bu durum için katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Yapılan bu rengarenk Trafo çalışmalarının tamamına buradan ve buradan göz atabilirsiniz. Behance üzerinden de Elif Akay’ın ve Aek Creative’in yeni projelerini takip edebilirsiniz. Bence takip edin çünkü gerçekten mükemmel bir projeye imza attıkları için öz güvenlerinin tavan yapması bence verilebilecek en güzel hediyelerden biri olur!

 

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: