Alıntı: Malcolm X “İslam adaletini mi istiyorsunuz?” |
İzledim: The Blacklist 8. Sezon 22. Bölüm “Konets”
26 Haziran 2021
Blog Yazmamın Manifestosu
28 Haziran 2021

Godfather of Harlem dizisinde, Bumpy Johnson‘un kızı, kıyafet mağazasından kıyafet çalarken yakalanıp, güvenlik görevlisi ona tecavüz edince ortalık karışır ve isyana döner. Bu süre zarfında da Adam Powell manşetlere çıkmak istediği için Hristiyan kitleye vaaz vermek için isyanın olduğu yere gelir. Şovunu yapar fakat Malcolm X ona güzel bir ders verir!

Benim inancım değişimin akıldan geldiğini söylüyor. Hristiyan biri size her zaman, karşılık vermemenizi söyler. Ama benim inancım bu şekilde dayak yediğinizi söyler. Hristiyan biri, mağazada kilitli olan kardeşimizin tecavüzüne baş eğmesi gerektiğini bile söyleyebilir. Büyükannelerimizin tarlada efendilerine boyun eğdikleri gibi. Kendinize sorun; Hristiyanlık bağışlanmasını mı, yoksa İslam adaletini mi istiyorsunuz?

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

2 Comments

  1. husnu16 dedi ki:

    Merhaba serkan Bey. 18.06 ve sonrasında yayınladığınız beş yazıya ortak olmasını düşündüğüm yanıttır. Konu seçimleriniz sanat ağırlıklı ve ülkede kirlenmiş siyasi tartışmalardan uzak olması çok güzel. İngilizceden Türkçeye aktarımların netliği çoğumuz için büyük bir avantaj. Başarılarınızın devamını diliyorum. Selamlar.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: