Ateistlere Verilen Klasik Cevabı Bilimle Anlatan Mübarek | Serkan Dinç
Zihni Kuvvetlendirmenin 5 Yolu
Zihni Kuvvetlendirmenin 5 Yolu
14 Ocak 2016
Honda "Paper" Reklamı
Honda “Paper” Reklamı
15 Ocak 2016
Tümünü Göster

Ateistlere Verilen Klasik Cevabı Bilimle Anlatan Mübarek

Komplo teorisi olarak gözükse de Peygamberlere ve Allah’a inandığım kadar dünya üzerinde oynanan oyunlara, büyücülere yani kabalistlerede inanıyorum. Ve bu oynanan oyunları biz müslümanların nefsine yenilerek düştüğümüz durum karşısında üzülüyorum. Ne kadar milliyetçi olsam da geçmişe dönüp baktığımda insanlık tarihine, yani daha açık olmak gerekirse sosyal hayatımıza ve yaşam kalitemizi arttıran çalışmalara hep Müslüman alimler imza atmış. Ve içimde ki ümmet sevgisi beni bu durumda coşturuyor. Fakat günümüze baktığımızda üzülüyorum. Buna bende dahilim. Nefsimiz o kadar körelmiş ve dünyevi zevklere var olmuşuz ki anlatamam. Biz Türkler olarak kendimize harf inkilabı, kılık kıyafet inkilabı gibi gelişmeleri gösterek “bizim nefsimizi körelttiler” diyecek olsak bile bundan sıyrılamayız!

Sizlerle paylaştığım videonun konusundan çıkmadan hemen konuya dönmek gerekirse burada videonun açıklamasında da gördüğümüz üzere sonradan Müslüman olan Amerikalı bir doktor ateistlere cevap olarak mükemmel bir açıklama yapıyor. Fakat bu açıklama tam bir Müslümana yakışır şekilde. İlk paragrafta bahsettiğim gibi biz müslümanlar insanlık için harika gelişmelere, çok önemli icatlara imza atmış bir ümmetiz. İşte bu mübarek abimizinde verdiği cevap o kadar önemli ki biz müslümanların nasıl bir birey olması gerektiğini yüzümüze vuruyor.

Bu mübarek abimiz 2 konudan bahsediyor. Bahsettiği ilk konu Bing Bang patlaması, ikinci konu ise Evrim teorisi… Abimiz bu açıklamaları yapması video olarak ortalama 9 dakika sürüyor ve bu 9 dakika boyunca bir tane hadis ve ayet kullanmıyor. Ateistlerin dini bilim ile yalanlamasına yine bilim ile cevap veriyor. Diyor ki “Bilimin Bilim ile çelişmesi” burada da gördüğümüz gibi bilim kendi içinde çelişiyorsa o zaman sen bunu nasıl savunuyorsun ki? Peki bu mübarek abimiz bu bilimin bilimle çelişmesi konusunu nasıl anlatmış? “Patlamar kaosa ve yıkıma yol açar. Fakat bu patlama üzerinde öyle bir kontrol vardır ki bing bang patlaması kaosa yada bir yıkıma neden olmak yerine mükemmel bir ahenk içinde muhteşem bir evrenin var olmasına yol açtı.” İşte bilim böyle çelişiyor. Peki bilim böyle kendisiyle çeliştiği halde bunu kabul etmeyen insanlar aydın olanlar yada açık fikirli olanlar diyebilir miyiz?

Ben bu videoyu Tumblr’da takip ettiğim İslamiyet adlı blogta gördüm ve sizlerle paylaştım. Sizde bu tarz bilgileri ve açık sözlü paylaşımları okumak isterseniz bu blogu takip edebilirsiniz.

Kaynak: http://islamiyet.tumblr.com/

Ateistlere Verilen Klasik Cevabı Bilimle Anlatan Mübarek

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: