The Blacklist 3. Sezon 16. Bölüm (The Caretaker) | Serkan Dinç
Arrow 4. Sezon 15. Bölüm
Arrow 4. Sezon 15. Bölüm
25 Şubat 2016
Şahikalar Diyarının Hükümdarı Kim olacak? Şöhretin Bedeli!
19 Mart 2016
Tümünü Göster

The Blacklist 3. Sezon 16. Bölüm (The Caretaker)

The Blacklist 3. Sezon 16. Bölüm "The Caretaker"

The Blacklist 3. Sezon 16. Bölümünde, bu kategorilerde sayılacak olan bir kaç dizide karşımıza çıkartılmış ve bizim tanıdığımız bir meslek erbabı ve bu mesleği icra eden esnaf abimizi konu alıyor. Tabiki esnaf abimiz de baş kahramanımı idolümüz Raymond abimizi ilgilendiriyor. Bu meslek tüm önemli insanların sırlarını saklama görevi edinmiş bir ailenin sır saklama A.Ş. ‘si oluyor.

The Blacklist 3. Sezon 16. Bölüm Türkçe Alt Yazılı İzle

En baştan söylemek gerekiyor ki bu bölümde diğer bölümler gibi harika bir bölümdü. Daha önceki bölümlerde büyük bir şey için bir ön hazırlık yapılmıştı. Daha önceki yazılarımda bu ön hazırlıktan bahsetmiştim. Bu ön hazırlıklarda ortam temizleme, finansal kaynak bulma gibi aktiviteler gerçekleşmişti. Aklımda artık bu aktivitelerin bittiğini ve artık büyük oyuna geçeceğimizi düşünüyordum fakat bu bölüm beklediğim gibi olmayarak beni ters köşeye yatırdı. Bu bölüm o bahsettiğimiz büyük şeye ne bir hazırlık nede o büyük şeyin gerçekleşmesi oldu.

Elizabeth Keen Annesini Bulabilecek Mi?

Biliyorsunuz ki daha önceki bölümlerde Liz annesnin ismini kullanarak bir şeyler gerçekleştirmiş ve Rus yetkilileri başta olmak üzere bir çok pis işlere bulaşmış ajanların dikkatini çekmişti. Ve bunların aksine annesinin hakkında da ipucular bulmuştu. Bu bölümde Liz bu ipucuları değerlendirerek annesi hakkında önemli detaylar toplamaya devam ediyor. Bu konuda benim merak ettiğim acaba Liz’in annesi bizim sürekli yada bazı bazı karşımıza çıkan yada Liz’in etrafında var olan biri çıkabilir mi? Bunuda büyük bir ihtimal son bölümlere doğru öğreneceğiz gibi geliyor.

Raymond Reddington Bu Bölüm Ne Kâr Etti?

Red abimiz diğer bölümler olduğu gibi bu bölümde FBI’a verdiği işten kâr etmeyi başardı. Zaten bir işten kâr elde etmeyecekse o işi yada dosyası FBI’a verdiğini görmedik zaten. Fakat bu bölümdeki bu işten elde ettiği kârın değeri maddi açıdan değil manevi açıdan büyük önem sarf ediyor. İlk başta değindiğimiz bir konu olan bu bölümde öne çıkan sır saklama mesleğine Red abimizde güvenerek bir sır bırakmış. Ve ölümü gerçekleştiğinde bu sakladığı sır Liz’e gönderilmesi gerekiyormuş. Böyle bir durum olduğu için sırrın ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Birde üstüne üstlük bu sır kırmızı bir zarf içerisinde olduğu için ne kadar önemli olduğunu dahada anlıyoruz. Acaba o zarfın içerisindeki sır neydi?

Birde söylemeden geçemeyeceğim. Daha önce FBI’a verdiği dosyalardan elde ettiği kârı FBI bilmezken bu bölümde çıkarlarını direk FBI ile takas etmesi Red abimizin ne kadar büyük bir godaman olduğunu gözlerimiz önüne serdi. Fakat unutma Raymond Reddington… Senden büyük Allah var Allahhhh!!!!!

Diziden Fotoğraflı Notlar

The Blacklist 3. Sezon 16. Bölüm "The Caretaker"

The Blacklist 3. Sezon 16. Bölüm “The Caretaker”

Bu fotoğrafta hepimizin hayranı olduğu Red abimiz o güzel ingilizcesiyle anlattığı hikayeler ve verdiği öğütlerden birini yine Liz’e söylüyor.

The Blacklist 3. Sezon 16. Bölüm "The Caretaker"

The Blacklist 3. Sezon 16. Bölüm “The Caretaker”

Bu abimizde size bahsettiğimiz sır tutan abimiz. Bir nevi arşivcide diyebiliriz. Bu diziyi izlememin sebebi işte bu tür gizemler.

The Blacklist 3. Sezon 16. Bölüm "The Caretaker"

The Blacklist 3. Sezon 16. Bölüm “The Caretaker”

Bu manyak bir çok dizi ve filmde karşımıza çıkan Amerikan’ın çooook eskiden postaları hava borularından kullanmasını anlatan bir yapıyı bu dizi içerisinde kullanan kişi. Bir nevi postacı. Fakat pis işlerin postacısı…

The Blacklist 3. Sezon 16. Bölüm "The Caretaker"

The Blacklist 3. Sezon 16. Bölüm “The Caretaker”

Bu sahne benim için çok önemliydi. Biliyorsunuz ki Dembe karakteri üst düzey üniversite bilgisine sahip olan pis işler yapan sadık bir eleman olan Dembe müslüman. Açıkçası bizim toplumumuzun ürettiği dizilerde bu tarz dindar, bilgili ve muhafazakar insanlar genelde akıl vermeyi çok sever. Dembe’de bir müslüman olarak akıl verme işine soyunabilir. Yakışacağını düşünüyorum fakat bu dizi Türkiye’de çekilmediği için böyle bir durum söz konusu değil. Yinede hiç ağzını açmayan Dembe bu bölüm Red’e bir tavsiyede bulundu. “Evren Elizabeth’in bunu öğrenmesini isterse, öğrenir…” Müslüman bir karekteri böyle değilde kader üzerine bir söz söylettirseydiler daha güzel olurdu bence.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Sosyal Medya, Kurumsal - Kişisel Web Sitesi ve E-Ticaret sitelerinde çözümler üretiyorum. Şuanda Pio Ajans, Sosyalimci gibi dijital hizmetler veren kurumlara destek veriyor ve freelance çalışmalarıma devam ediyorum.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: