İzledim: The Blacklist 9. Sezon 9. Bölüm “Boukman Baptiste”
Okudum: H. D. Thoreau – Yürümek
23 Ocak 2022
Mesele Ettiğimiz Meseleler Bize Düşman Kazandırır
23 Ocak 2022

The Blacklist 9. Sezon 9. Bölüm‘ünüde izledim. 7. bölümden sonra uzun bir ara veren The Blacklist, 8. bölümde Ressler için flashback sayılacak bölüm olmuştu, 9. bölümde ise az biraz Dembe’nin flashback’lerini izleyeceğiz. 8. Bölüm Ressler ile alakalı olduğu için sıkılmıştım. Zaten gözümde Ressler, Elizabeth’ten sonra dizide olmaması gereken 2. karakter. Bir de onun saçma flashback’ini izlemek iyice zulümdü. Dembe’yi ise severiz. Hem zenci, hem başarılı, hem de müslüman. Daha ne olsun? Reddington’ın sağ kolu ve adil bir karakter…

9. Sezon 9. Bölüm: “Boukman Baptiste”

The Blacklist 9. Sezon 9. Bölüm‘ünde Raymond Reddington abimiz güçten düştüğünü artık iyice hissediyoruz. Organizasyonuna karşı bir saldırı altında olan Red bu saldırıyı çok geç fark ediyor. Ancak Dembe saldırının niçin olduğunu ve kimin yapabileceğinin farkında. Peki neden farkında? İşte tam olarak bu sorunun cevabını Dembe’nin flashback’lerine dönerek göreceğiz. Ki zaten bu geri dönüşler çok gerekli çünkü Red uzun zamandır yoktu. Bu Red’in olmadığı zamanlarda Dembe neler yaptı, görev gücü neler yaptı, bilmiyoruz sadece dizinin 9. sezonu başladığında Ressler FBI’yı bırakmış, Harold Cooper tv şovlarına çıkıyor, Dembe FBI ajanı olarak görev yapıyordu. Peki bu duruma nasıl gelindi bunu öğrenmek için işte bu flashback’ler şarttı. Yoksa Dembe’nin FBI ajanıyken Red’in organizasyonu nasıl ayakta kalıyor, kim bu organizasyonu çekip çeviriyor bilemeyiz.

Gerçekten Elizabet Keen Öldü Mü?

Aslında 9. Sezon, 11. Sezonmuş gibi başladı ve şimdi izlemediğimiz 9. ve 10. sezonlar hakkında özet geçiyorlarmış gibi izliyoruz bölümleri. Aslında bir noktada güzel, niye? Çünkü bölümler hızlı geçiyor. Hatta keşke biraz daha uzun olsa da şu gizemde aralansa, şu sırrı da öğrensek diyoruz. Şimdi asıl söylemek istediğime geçelim. Yavaş yavaş Liz’in cinayeti hakkında detaylar deşiliyor. Red, Liz’in ölümünü ve nasıl olduğu konusunda hâlâ ikna olmuş değil. Bu kadar çok araştırılması ve Red’in ikna olmaması benim de aklımda soru işaretleri oluşturuyor. Merak ediyorum acaba gerçekten Elizabet Keen Öldü Mü? Yoksa kendini ölü gibi gösterip Red’ten kaçıyor mu? Daha öncede bunu yaptığını biliyoruz…

Son olarak da Dizi sitelerindeki yorumları okuyorum, herkes Raymond Reddington’un Elizabeth Keen’in annesi olduğu düşüncesini savunuyor. Red açık açık evet ben senin annenim demedi ve ortada içinde ne olduğunu bilmediğimiz bir zarf var. Yani gizem hâlâ devam ediyor. Neden izleyiciler bu kadar ısrarla Red’in, Liz’in annesi olduğunu savunuyor merak ediyorum.

The Blacklist 9. Sezon 9. Bölüm Fotoğraf Galerisi

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: