The Blacklist 7. Sezon 12. Bölüm “Cornelius Ruck” | Serkan Dinç
Norveç’in Doğası
Norveç’in Eşsiz, El Değmemiş Doğası
29 Mart 2020
Bir Delinin Hatıra Defteri – Erdal Beşikçioğlu
2 Nisan 2020

The Blacklist 7. sezona ara verdiğinde tansiyon çok yükselmişti. Her bölüm çok hızlı geçiyor, olan olayları anlatmak için 45 dakika yeterli kalmıyordu. Fakat aradan sonra yayınlanan ilk bölüm ile yani 7. sezon 11. bölüm ile sular o kadar duruldu ki The Blacklist’i izlediğime emin olmak için ekranı küçültüp sayfa başlığına baktım. 7. Sezon 12. bölüm ise, bir önceki bölümden biraz daha hareketli geçti ama yinede büyük fotoğrafı göremedik. Şuan izleyiciyi oyalıyorlarmış gibi hissediyorum. Yoksa farklı yetenekleri olan 5 tane karakterin, 3 sene önce Türkiye’de, Kayseri’de yapılan arkeoloji kazısında ortaya çıkan Bizans eserlerini çalmış olmaları bu dizinin bütününe nasıl katkı sağlar büyük merak konusu…

The Blacklist 7. Sezon 12. Bölüm Konusu

3 Sene önce yapılan bir soygunda ele geçirilen Bizans’tan kalma, iç içe geçebilen 5 kutuyu satmaya karar veren soyguncular karar almak ve kutuyu satmak için bir adada toplanırlar. Adayı bu iş için kiralayan Cassandra ve diğer ekip üyeleri adada buluştuktan kısa bir süre sonra tek tek öldürülmeye başlar. Reddington’ın bu adadan sağ çıkmak ve kutuları elinde tutmak için ne kadar eğitimli ve yetenekli olduğunu bu bölümde göreceğiz.

Dikkat Yazının Devamı Spoiler İçerir!

Bütün Yetenekler Erişilmez Adada bir Odada

Bölüm hakkında ki ilk serzenişim bir birinden yetenekli 5 kişinin bir odada toplanıp bu kadar kolay ölmesi. Çok çocuk oyuncağı ve aceleye getirilmiş gibi geldi bana. Seyir oldukça yüksek bir bölüm izleyebilirdik ancak 45 dakikaya sığdırmaları gereken aksiyonları düşündükçe bunun ne kadarda zor olacağına karar veriyorum. Reymond Reddington, her koşulda hayatta kalmayı başaran bir sahtekar ve etrafında kimisi kilit çözmede usta, kimisi patlayıcılarda uzman olan 4 kişi daha… İlk bakışta harika bir ekip! Bu ekibin bir anda ölmesi insanı üzüyor. Keşke herkes kendi uzmanlık alanıyla alakalı bir şekilde ölseydi. Hem ironi barındırır hemde seyir zevki artardı.

Sadece bu tip işlemler için kiralanan bir adada bir araya gelen 5 uzman silahsız ve korumasız olarak beraber bir hafta sonu geçireceklerdir. Dembe ne kadar güvenmese de Red’in ısrarı ile adayı terk eder ve Red tek başına kalır. Aslında Dembe’nin bu kadar ısrar etmesi, Red’in Dembe’ye sıkı sıkı sarılması ilk başta aklıma Red’in uzun soluklu bir şekilde ortadan kaybolacağı fikrini aklıma yerleştirdi. Düşünsenize Red uzun soluklu bir şekilde ortadan kaybolsa, tıpkı Katarina Rostova gibi yapsa bu sefer Katarina’nın ortaya çıkması ve rahatlaması için olası bir sebep olurdu. Ama Red’in Rostova’nın ölümüne inandığı için, Red’den onu ortaya çıkartacak bir hareketin gelmesini bekleyemeyiz. Yinede biraz ümitlenmiştim.

Adada Ölüm Kalım Mücadelesi

Herkes ölüp Reddington ve Cassandra kaldıktan sonra, Cassandra Red’e her şeyi açıklıyor. Ve hayatta kalma mücadelesi böyle başlıyor. Dembe’den uzakta tek başına kalmış Red, yaşamış olduğu bu hayatın getirilerini sergilemek için harika bir fırsat buluyor. Red’in yapabileceklerini hep beraber harika bir müzik eşliğinde izliyoruz. Müziğin inişleri ve çıkışları ile senkronize olan sahneler tadından yenmiyor. Gerçek bir gerilla gibi bubi tuzakları, duvarın arkasından tam isabet atışlar yaparak düşmanları bir bir bertaraf ediyor.

Kutular Hani Sahteydi?

Bir önceki bölümde kendi kutusunu almak için Ukrayna’daki kasasına giden Raymond, kutuyu aldıktan sonra kutuya fiyat biçmesi için işinin erbabına götürüyor ve burada kutunun sahte olduğu anlaşılıyordu. Raymon elindeki kutunun sahteyse diğer kutularında sahte olduğuna karar vermişti. Fakat bu bölüm en ufak kutunun sahte olmadığına ve Türk ajanlarının gerçekten de kutunun üzerinde yazılı olduğuna tanık olduk. Şimdi hani kutular sahteydi?

The Blacklist 7. Sezon 12. Bölüm Fotoğraf Galerisi

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: