The Blacklist 9. Sezon 5. Bölüm (Benjamin T. Okara) |
Şiir, Kimsenin Hükmedemediği Ve Kimsenin Fethedemeği Bir Yerden Gelir
15 Kasım 2021
İzledim: Primal Fear (İlk Korku)
20 Kasım 2021

The Blacklist 9. Sezon, 5. bölümde Raymond Reddington tekrardan eski gücüne dönmek için önemli çalışmalar yapıyor. Karalistede ise Benjamin Okara isimli bir bilim adamı var ölümcül bir silahı var. Aslında anlam veremediğim mevzulardan biri de bu. Bu adam kaç kez geri dönecek? Sürekli bir suç imparatorluğu inşaa ettiğini görüyoruz fakat sezon finali oluyor ve ertesi sezonda bir bakıyoruz tekrardan yeni bir inşaa söz konusu. Yav koca adamsın, suç dahisisin bu kadar parayı, bu kadar organizasyonu ne yapıyorsun da elden çıkarıyorsun, kumarda mı kaybediyorsun be adam!

Raymond Reddington Neden Sürekli Sıfırdan Başlıyor?

Senaristlerin bu işe bir çözüm bulması lazım çünkü gerçek hayatta bu kadar güçlenen biri, onun izni olmadan kimseye iş yaptıramaz. Adamın kendi istihbarat organizasyonu vardı, ne oldu o istihbarat organizasyonuna? Okyanus aşırı işletmeleri, gemileri, uçakları, adamları vardı ama bir bakıyorsun bir bölümde havalimanına tekrar sahip olmak için anlaşmalar yapıyor! Ne bileyim herifin alkol bağımlılığı, kumar bağımlılığı, karı kız ayakları da yok gayet makul bir İstanbul beyefendisi…

Elizabeth Gitti Dembe’mi Geldi?

The Blacklist ‘i 8 Sezon uyuz olarak izlediğimiz, şu uyuz diziden çıksa da rahat rahat Red’i izlesek dediğimiz uyuz karı Elizabeth Keen diziden çıkıyor hah diyoruz artık daha rahat bir dizi izleyeceğiz ama bir bakıyoruz Liz’den sonra diziden eksilen uyuzluk katsayısını Dembe tamamlamaya başlıyor! Yav Dembe kocaman adamsın, Red’in elinde büyüdün, adam senin baban gibi! Herşeyinin şeyini biliyorsun, onunla kaç kez kocaman bir suç imparatorluğu kurdun – batırdın, adama sadakatini defalarca kez ispat ettin, peki şimdi neden böyle uyuzluk yapıyorsun? Rica ediyorum; bir daha olmasın! Sen yoluna gittin, o yoluna gitti. Aranızdaki bu anlaşmaya lütfen sadık kal adamım. Seviyorum seni helal çikolatam.

Dembe’nin Kutusu Büyük Mü?

Elizabeth Keen’in diziden çıkması ile birlikte artık dizideki sırların pekte gizemi kalmamıştı fakat bu bölüm gizem dozu biraz artıyor. Raymond Reddington’un hangi bölüm olduğunu hatırlayamadığım bir bölümde Dembe’ye vermiş olduğu bir kutu, bu bölüm gün yüzüne çıkıyor. Acaba kutuda ne var? Hangi gizem bu kutunun içinde saklı? Dembe Pandora’nın kutusunu açacak mı? Acaba Dembe kutusunu büyük hissediyor mu? Açıkçası son sahnelerden biri olduğu için muhtemelen Dembe’nin kutusu büyük…

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: