Eski Androidçiler Yeni iPhonecular! | Serkan Dinç
Motorola Harbi Yapmış!
2 Kasım 2015
10 Dakika’da Kendi Uygulamanızı Yapmak İster Misiniz?
3 Kasım 2015

Akıllı telefonlar çıktığından beri tartışıla gelmiş bir kavga var. Gerçi bir ara akıllı telefonlar yokken “Nokia mı, Samsung mu?” kavgası vardı fakat akıllı telefonlar bu kavgayı bitirdi ve dediğim gibi akıllı işletim sistemlerinin kavgasını başlattı. Ben şahsen o zamanlarda Symbian işletim sistemi olan Nokia oldukça seviyordum hala Windows Phone işletim sistemi olan Lumiaları yani eski Nokiaları seviyorum. Acaba Nokia olduğu için mi yoksa Windows olduğu için mi seviyorum bende bilmiyorum ama net olarak bildiğim bir şey var! Ne iPhone nede Android!!! Şeytan görsün yüzlerini…

Apple CEO’su Tim Cook’tan Önemli Açıklama

Apple CEO’su Tim Cook‘un yaptığı açıklamalara göre iPhone bu sefer bir adım daha öne çıkarak rakiplerini geride bırakıyor. Cook’un dediğine göre yılın her dönemi hesaplanan mali ölçümlerde, son çeyrekte iPhone satın alan kullanıcıların %30’luk bölümü Android telefonlardan geçiş yapan kullanıcıları kapsamakta. Fakat iPhone işletim sistemi olarak ios kullanan tek telefon, fakat Android kullanan telefonlar ise say say bitmez… Her ülkenin yaptığı bir yerli akıllı telefon olduğunu düşünün. Bütün bu telefonlar genelde Android işletim sistemi ile piyasaya sürülüyor. Yani anlatmak istediğimi anladığınızı düşünüyorum. Android’ten büyük ölçüde IOS’a geçiş olabilir fakat hala Android satışları IOS satışlarını geride bırakmış durumda.

Fakat Apple cephesinde yüzler gülüyor. Zira piyasanın önde gelen analistlerine göre Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta ”büyük ekran” tercihi ile çoğu kullanıcıyı memnun etmeyi başarmış. Birde bunun üstüne ”Move to iOS” uygulamasını sunan Apple, Android kullanıcılarını fethetmiş.

Move to iOS’un kullanıcılara sunduğu bulut sistemi, verilerin rahatlıkla yeni bir iOS cihazına taşınmasını sağlamakta. Bu da Android’ten memnun olmayanları bir adım daha iOS’a itiyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: