10 Dakika’da Kendi Uygulamanızı Yapmak İster Misiniz? | Serkan Dinç
Eski Androidçiler Yeni iPhonecular!
3 Kasım 2015
Sipariş Getiren Robot Üretildi
3 Kasım 2015

Hepimiz biliyoruz ki Windows Phone kullanan kıllı telefonlar diğer rakipleri arasında en dipteki telefonlardan biri. İşletişim sistemi olarak pek desteklenmeyen bu işletim sistemi uygulama geliştiriciler tarafından pek desteklenmediği içinde malum kullanıcılar tarafından pek tercih edilmiyor. Bir düşünün en iyi oyunların en iyi uygulamaların ilk olarak Android yada IOS işletim sistemleri geldiği dünyada Windows Phone almak nedir? Sadece bir bağımlılıktır. İşte Microsoft’ta kullanıcı kitlesini bağımlılardan popüler olanı takip eden kullanıcılara çekmek için çeşitli stratejiler deniyor. Bunlarda ilki bana göre Touch Develop‘tu…

Touch Developsize hiç bir kod bilmeden telefonlarda oyun yapmanızı sağlayan bunu size interaktif yollarla öğreten özel bir uygulama. İsterseniz browser üzerinden isterseniz de telefonunuzdan kullanabiliyorsunuz. Eğer böyle bir şeye meraklıysanız kesinlikle bir denemenizi tavsiye ederim.

Touch Develop’a buradan erişebilirsiniz: https://www.touchdevelop.com/

Yazımızın asıl konusu

Ama asıl konumuz Touch Develop değil tabi ki. Asıl konumuz hiç bir kodlama bilmeden Windows Phone işletim sistemine ait telefonunuza uygulama yapmanızı sağlayan Microsoft tarafından geliştirilen APP STUDİO!! Sisteme girdiğinizde hangi işletim sistemi için uygulama geliştirmek istediğinizi seçebiliyorsunuz. Bu sistem Windows 10 da olabilir 8.1 de.  Ayrıca RSS ve XML kaynakları ya da YouTube, Facebook,Twitter, Instagram, Flikr vb uygulamalar için API’ları da sistem üzerinden kullanabiliyorsunuz.

APP Studio’ya buradan erişebilirsiniz: http://appstudio.windows.com

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: