Tesla Üçünçü Çeyrekte 11 bin 580 Araç Sattı | Serkan Dinç
Apple Kampüs 2 İnşaatının Son Hali
5 Kasım 2015
Twitter Fow. But. Out – Like But. İn
5 Kasım 2015

Bu bilgiyi öğrenince uvvv dedim demek benim çalıştığım şirkette dünyanın en büyükleri denilebilecek firmalar gibiymiş dedim. Fakat arada bir kaç fark var tabi ki… Onlar bu rakama 3. Çeyrekte ulaşmışlar biz ise bu rakama bütün yıl boyunca ulaşıyoruz ve şunu söylemeliyim yok satıyoruz! Neden? Çünkü elimizde stok kalmıyor. 🙂 (Bu esprisi ilk biraderim yapmıştı. Ona buradan saygılar)

Eski Paypal kurucu ortaklarından Elon Musk‘un elektrikli otomobil markası Tesla, 3. çeyrek finansal sonuçlarına göre 1,24 milyar dolar kazanç (non-GAAP) sağladı. Analistlerin beklentisiyse 1,26 milyar dolardı ve Tesla bu çeyreği hisse başına 0,58 dolar kayıpla kapatmış oldu.

Kârlı bir şirket olması için biraz daha zamana ihtiyaç duyan Tesla, 3. çeyrekte 13 bin 91 araç ürettti. 2015′ içinde geçen yıla oranla yüzde 70 artışla 50-55 bin arasında araç satmayı hedefleyen şirket, 3. çeyrekte 11 bin 580 sevkiyat yaptı. Yani hedeflenen ortalamanın altında bir satış performansı sergiledi.

tesla-finans-raporu-2

Kaynak: Webrazzi: http://webrazzi.com/2015/11/04/ucuncu-ceyrekte-11-bin-580-arac-satan-tesla-googledan-cfo-transfer-etti/

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: