Godady Nasıl Bir Hosting Firması? | Serkan Dinç
Hostinger Nasıl Bir Hosting Firması
28 Ocak 2016
Websahibi Hosting ve Sunucuları Nasıl?
Web Sahibi Nasıl Bir Hosting Firması?
28 Ocak 2016

Daha önceki hosting ile ilgili yazımda Hostinger’in Nasıl Bir Hosting Firması olduğu hakkın da sizleri bilgilendirmek istemiştim. İsterseniz sarı yazılı alana tıklayarak o yazıyı da okuyabilirsiniz.

Bu yazıda da sizlere Godady hakkında bilgi vermek istiyorum. Godady öncelikle tüm dünyada marka haline gelmiş ve dünyanın neresine giderseniz gidin hosting firması dedikten sonra karşındaki insanın aklına gelebilecek ilk 3 markadan bir tanesidir. Bana kalırsa Amerika ve Avrupa için bu doğru olabilir fakat ülkemiz koşullarında bu biraz yanlış kaçıyor.

Godady Alan Adları

İlk olarak Godady’nin alan adı hizmetinden bahsedeyim. Alan adları konusunda ilk 3 alan adından sonra kesinlikle tavsiye etmeyeceğim bir alan adı sağlayıcısıdır. Neden ilk 3 alan adından sonra tavsiye etmediğimi soracak olursanız durumu size hemen anlatayım. Godady Alan Adı Kuponları sayesinde çok cüzi miktarlarda alan adı alabiliyorsunuz. .com domaini 3,5 liraya – 1,5 liraya alabiliyorsunuz. Ve bu kuponları sadece bir kez kullanabiliyorsunuz. Bildiğim kadarıyla 3 tane bu şekilde kupon bulunuyor.

Neyse kuponla alan adı aldınız ve bir yıl geçti. Yenileme dönemi geldi çattı. 3,5 TL’ye aldığınız alan adı için bu sefer ortalama 30 – 35 TL ödemek zorunda kalıyorsunuz. Bu fiyatta Türkiye koşullarına baktığınız zaman oldukça uçuk bir rakam. Birde alan adlarının kayıt bilgilerini saklamak için sizden ücret talep ediyorlar. Ben şahsen alan adı konusunda İsim Tescil’i kullanıyorum ve bu konularda oldukça rahatım.

Godady Hosting

Godady Hosting olarak Avrupa ve Amerika konumlu oluyorlar. Fakat siparişinizi verirken bu iki konum arasında birini seçim hakkınız bulunmuyor. Anca hosting hızınız ile alakalı çok büyük bir şikayetiniz olacak ve bunu kendilerine çok sık sık ileteceksiniz ardından sizi Amerika’dan Avrupa sunucularına alacaklar. En azından bende böyle olmuştu.

Sunucu kontrolünü yani hosting kontrolünüzü Cpanel yardımıyla yapıyorsunuz. Godady kendisine özel olarak Cpanel’i biraz düzenlemişler. Çok büyük değişiklikler olmamış. Yine her şey standartlara bağlı. Tek tıkla script kurulumu yapabildiğiniz uygulama çok aktif ve stabil olarak çalışıyor bu çok güzel bir özellik. Ve içerisinde İçerik Yönetim Sistemlerinden analiz sistemlerine kadar bir çok script bulunduruyor. Scripti kurduğunuz zaman yine bu uygulama üzerinden rahatlıkla kurduğunuz siteyi yedekleyebiliyor yada yedeği geri yükleyebiliyorsunuz. Bu açıdan çok iyi.

Fakat Hostinger’i anlattığım yazıda da belirttiğim gibi hedef kitlesi Türkiye olan kişiler için oldukça kötü bir hosting. Çünkü sunucuları çok uzakta ve bu yüzden sunucu tepkimesi çok yavaş kalıyor. Açıkçası ben bu durumdan çok çektim.

Godady Teknik Destek

Hosting alacağınız zamanlarda paranızın karşılığını gerçekten almak istiyorsanız aldığınız teknik destekte çok iyi olmalı ki karşılığınızı alın. Godady bu konuda benim için sınıfta kaldı diyebilirim. Firmaya yazılı olarak bir teknik destek talebinde bulunamıyorsunuz. Bunun yerine her hosting firmasında olduğu gibi çok kapsamlı bir bilgi bankaları bulunuyor. Bu bilgi bankasında genelde sizin ihtiyacınız olan bilgilerde hep İngilizce olduğu için pek bir verimli olmuyor.

Telefonla destek almak isterseniz aradığınız numaradan bir insana bağlanmak için minimum 7 dakika beklemek zorundasınız. Ben sırf inat olsun diye 45 dakika beklediğimi hatırlıyorum. Bağlandıktan sonrada genelde işlemleriniz 1 dakika içerisinde çözlüyor yada çözüldüğünü zannedip telefonu kapatıyorsunuzç Ve 1 saat sonra tekrardan aramak zorunda kalıyorsunuz. Bu yüzden ben bu teknik destek ekibinden nefret etmiştim.

Son olarak eğer bir hosting almak istiyorsanız ve paranızın karşılığını almak istiyorsanız kesinlikle Godady’den uzak durun derim. Ben şu zamana kadar kişisel olarak minumum 4-5 tane firma değiştirmişimdir ve aralarında Turhost‘tan daha iyisini bulamadım. Şuan yine Turhost’ta kendi sitelerimi ve müşterilerimin sitelerini barındırıyorum. Ve sizede %100 garanti vererek tavsiye edebilirim.

Turhost Sınırsız Hosting

Turhost Cpanel üzerinden sağladığı sınırsınz hosting hizmeti için fotoğrafa tıklayabilirsiniz.

GODADY'İ NE KADAR ÖNERİRİM?

Sunucu Kalitesi

    • Sunucu Kalitesi48%

Teknik Destek

    • Teknik Destek35%
Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: