Hybrid Hosting Nedir? | Serkan Dinç
Websahibi Hosting ve Sunucuları Nasıl?
Web Sahibi Nasıl Bir Hosting Firması?
28 Ocak 2016
The Blacklist 3. Sezon 12. Bölüm (The Vehm)
The Blacklist 3. Sezon 12. Bölüm (The Vehm)
30 Ocak 2016
Tümünü Göster

Hybrid Hosting Nedir?

Hybrid Hosting Kontrol Paneli

Hybrid Hosting Kontrol Paneli

Hybrid Hosting ile ilk tanışmam bir müşterimin İsim Tescil’den satın aldığı hosting sayesinde oldu. Bu müşterimin internet sitesini incelemek isterseniz fiberteks.com adresinden inceleyebilirsiniz. Sadece HTML olarak yapılan site yarı Onepage tarzında ve Türkçe – İngilizce yayın yapmaktadır. Neyse konumuza dönelim. Bu siteyi yaparken tanıştığım bu hosting hakkında nasıl olduğunu oldukçaoldukça merak ettim. Ve araştırdım.

Hybrid Hosting tam anlamıyla hosting değil. Bir hosting kontrol paneli. Bu hosting kontrol paneli bir birinden bağımsız sunucuların hepsini tek bir panelde kontrol etmediğinizi sağlıyor. Bu yüzden oldukça kullanışlı olduğu için özellikle cloud hizmeti veren hosting firmaları tavsiye etmektedir. Şahsen ben pek kullanışlı bulamadım. Neden diye soracak olursanız hemen onuda anlatayım. İsim Tescil’de bunu kullandım. Sunucuda zaten kurulu bir sunucu yönetim paneli olan WHMCpanel kurulu bulunuyor. Bu sunucu yönetimini sağlayan kontrol panelini yönetmek için bir panel olmuş. Sunucuyu yönetim panelini yönetmek için neden başka bir panele ihtiyaç duyalım ki?

Hybrid panel üzerinden oluşturduğum FTP adresleri, Mail adresleri CPanel üzerinden de oluşturuluyor. Ve ben genelde Hybrid Panel üzerinden oluşturulan FTP hesabıyla File Zilla programı üzerinden bir türlü bağlanamıyorum. Fakat Cpanel üzerinden rahat rahat bağlanıyorum buda bana Hybrid paneli gereksiz kılıyor.

Fakat bence tek bir artı yönü var. Hybrid panelden hosting açarken istediğiniz işletim sistemini seçmeniz güzel bir durum. Bunun dışında da artı bir özellik göremiyorum açıkçası…

Hybrid Hosting Kontrol Paneli

Hybrid Hosting Kontrol Paneli

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Sosyal Medya, Kurumsal - Kişisel Web Sitesi ve E-Ticaret sitelerinde çözümler üretiyorum. Şuanda Pio Ajans, Sosyalimci gibi dijital hizmetler veren kurumlara destek veriyor ve freelance çalışmalarıma devam ediyorum.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: