Ucuz SSL Sertifikası | Serkan Dinç
Çocuklarda Mahremiyet Refleksini Kazandıracak 11 Yöntem
Çocuklarda Mahremiyet Refleksini Kazandıracak 11 Yöntem
1 Şubat 2016
Cristina Guggesi - Dünya Liderleri Tuvalette
Dünya Liderlerini Hiç Böyle Görmediniz!
2 Şubat 2016

Sosyal Medya Yönetimi işine ilk girdiğim yıllarda Facebook’ta sayfa sekmeleri yapmak çok popülerdi. Facebook’uda bu şekilde kullanmak müşterileri oldukça tatmin ediyordu. Fakat sayfa sekmelerini oluşturabilmek için hostinginizde alan adınıza bağlı güvenli bir SSL sertifikası olması gerekiyordu. Çünkü Facebook uygulama oluşturmanız için sizden istediği linki HTTPS portundan ulaşması gerekiyor. Neyse biz bunun için alternatif yöntemler bulduk. Ardından yaklaşık 1,5 yıl öncede SSL sertifikası sitenizin Google sıralamasında etki ettiği duyurusu paylaşıldı ve SSL sertifikasının değeri oldukça arttı. İşte böyle bir dönemde bende SSL sertifikası ile tanışanlardanım. E-Ticaret falan yapmayacağımız için istediğimiz şey basit bir SSL sertifikasıydı. Açıkçası internette ücretsiz olarak elde edebileceğiniz SSL sertifikaları sağlıyıcıları mevcut. Fakat ben size Comodo SSL sertifikalarını öneriyorum.

Comodo SSL sertifikaları ile Hostinger sayesinde tanıştım. Dolar kuru bu kadar uçuk değilken yanlış hatırlamıyorsam 22TL’ye falan almıştım. Şuanda 35TL olması gerekiyor. Fakat piyasadaki SSL sertifikalarına göre oldukça ucuz ve bilindik bir SSL Firması.

Sizde isterseniz Hostinger’in üzerinden SSL sertifikanızı alabilir. İsterseniz de direk Comodo’nun internet sitesinden bunu elde edebilirsiniz. Benim İngilizceyle aram pek olmadığı için birkaç dolar fazla ödeyerek Hostinger’den satın almayı uygun gördüm.

Hostinger Ucuz SSL Sertifikası

Ayrıca Hostinger nasıl bir hosting olduğunu anlatan birde yazım var. Eğer Hostinger’den hosting almayı planlıyorsanız okumanızı tavsiye ederim. Teşekkürler…

Hostinger Hosting Nasıl?

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: