Arrow 4. Sezon 12. Bölüm | Serkan Dinç
The Flash 2. Sezon 12. Bölüm
The Flash 2. Sezon 12. Bölüm
4 Şubat 2016
The Flash 2. Sezon 13. Bölüm - Dünya 2 Bölümü
The Flash 2. Sezon 13. Bölüm
10 Şubat 2016

Fark ettim de blogumda izlediğim diziler hakkındaki düşüncelerimi paylaşıyorum fakat bu diziler hep The Blacklist ve The Flash oluyor. Ama bu sefer bir değişiklik yapayım ve Arrow hakkında da yazayım dedim. Az evvel Arrow’un 4. Sezon 12. Bölümünü izledim. Ve açıkçası dün izlediğim Flash’ın 12. Bölümü hakkında yazdıktan sonra bu dizi izlemem beni acayip rahatlattı. Çünkü Flash’ın bu bölümü o kadar baneldi ki anlatamam. Dizi resmen polisiye dizilerine sardı ya… Oysaki Arrow öyle mi? Bu bölümde bir saniye bile durmadı dizi diyebilirim. Hep bir hareket hep bir gösteri vardı. Sadece Green Arrow üzerine kurulu bir bölüm değildi fakat yine sonunda her şey Green Arrow’un üzerinde kaldı.

Bu bölümde muhteşem hackerımız Felicity Smoak başka bir hacker ile tanışıyor. Bu iki hacker arasında çok eğlenceli diyaloglara şahit olacağız. Ve dizinin sonunda Felicity’nin gömdüğü hackerın kim olduğunu öğrendiğimizde gerçekten çok şaşıracaksınız. Açıkçası bende bu şaşırma 2 aşamalı oldu. Bunlardan birincisi bu hackerı ilk gördüğüm ortamda hadi canım dedim. Bu ufak bir tepkiydi fakat bu hackerı gördükten kısa bir süre sonra kim olduğunu öğrendiğimde “ohh shit” dedim. Gerçekten bu muhteşem bir gizemdi. Bana kalırsa bu bölümün en iyi hareketi buydu.

Fakat dediğim gibi dizi ilk başta bütün oklar Green Arrow’a yani Oliver Quin’e dönmeden önce bir kaç olay gerçekleşti. Mesela bunlardan biride az evvel bahsettiğim Hacker’ın zorla suç işlettiği biri var. Bu gizem yani bu adamın kim olduğu dizinin başlarında çözülüyor. Büyük bir gizem değil fakat yinede bunun kim olduğunu söylemeyeceğim. Ama onuda aramızda gördüğümüz için oldukça mutluyum.

Bir başka olayda Suikastçiler Birliğinde yaşanan olaylar. Burada acayip bir isyan var. Biliyorsunuz ki Thea’nın babası yani yeni Ra-s Al Ghul, eski Ra-s Al Ghul’un kızı ile evlenmişti. Fakat eski Ra-s Al Ghul’un kızıda babasının yerini almak istiyordu. Ve geçen bölümlerde hatırlayacaksınız ki Ra-s Al Ghul karısını zindana tıkmıştı. Şimdi işte burada isyanlar patlak veriyor ve isyanın sonucunu belirleyecek isimde hepimizin yakından tanıdığı Oliver Quin oluyor. Bakalım bu isyan nasıl bastırılacak ve daha neler olacak…

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: