Arrow 4. Sezon 21. Bölüm (Monument Point) | Serkan Dinç
The Flash 2. Sezon 21. Bölüm
The Flash 2. Sezon 21. Bölüm
12 Mayıs 2016
Disney: Video oyun yapmayı bırakıyoruz çünkü nasıl yapılacağını bilmiyoruz
Disney’den Ders Niteliğinde Karar
13 Mayıs 2016

DC saçmalamaya mı başladı acaba? En iyi iki dizisinin bu haftaki bölümlerini o kadar saçma bir şekilde geçiştirmiş ki izlerken canım sıkıldı desem can sıkıntısına ayıp olur. Bundan bir önce The Flash 2. Sezon 21. Bölüm hakkında yazı yazmıştım. Eğer o yazıyıda okursanız ne kadar sıkıcı ve gereksiz bir bölüm olduğunu anlarsınız. Gerçi zevkler göreceli bir kavram olduğu için size sıkıcı gelmemiş olabilir.

The Flash hakkında yazdığım yazı için buraya tıklayın => The Flash 2. Sezon 21. Bölüm 

Arrow 4. Sezon 21. Bölüm gereksiz bir bölüm olmuş olsada kayda değer gelişmeler yaşanan bir bölümdü. Bu bölüm Thea kendine geliyor nerede olduğunu öğreniyor, Damien Darhk Argus’tan çaldığı özel kodla tüm nükleer füzeleri ateşleyerek dünyanın sonunu getirmeye çalışıyor ve Felicity Smoak ise bu bombaları dur durması için kırk yıl düşünsek aklıma gelmeyecek birisi ile anlaşıyor. Böyle anlatınca güzel bir bölüm olarak duruyor ama izleyin görün derim.

THEA NEREDE?

Biliyorsunuz Thea geçen bölüm erkek arkadaşı Alex tarafından sorunlarından biraz uzaklaşması için şehirden uzaklaştırılıyordu. Alex’in bu uzaklaştırma çok uzak oldu ve Thea kendini Damien Dhark’ın kıyamet senaryosu için hazırladığı gizli sığınakta buldu. Bunu ilk önce fark etmesi biraz zaman aldı fakat çokta zorlanmadı. Alex Dhark’ın HIVE kullandığı ilaçtan kullanan Alex meğerse Thea’nın biyolojik babası Malcolm Merlyn tarafından tezgahlanmış bir numara. Herif dünyanın sonunun gelmesine yardım ediyor. Ama sorsan kızı için yapıyor 🙂 Buda ilginç bir tezat.

NÜKLEERLİ KIYAMET

Giriş bölümünde belirttiğim gibi Damien Dhark tarafından şuan ARGUS’un başı Lyla’dan tüm dünyada ki Nükleer füzeleri kontrol edecek bir kodu çalıyor. Bu kod ile birlikte dünyanın sonunu getirmeye çalışan Dhark kodu aktifleştiriyor ve 24 Saatlik bir süreç başlıyor. Burada merak ettiğim şey. Neden tam zamanında kodu aktifleştirmiyorda 24 saat müddet tanıyor? Direk patlat gitsin. Neyse dizi işte!

Dhark’ın tanıdığı 24 saatlik süreçte Felicty Smoak füzeleri hackleyip bu olan duruma bir son vermek istiyor fakat kendisinin yetenekleri ne yazık ki buna yetmiyor. Fakat daha önce yapmadığı bir şey yoktu nedense buna gücü yetmiyor ilginç. Neyse Felicty bunu yapamayacağını anlayınca babasını bu görev için seçiyor ve ondan bu füzeleri etkisizleştirmesi istiyor. Bu bölümün tek beğendiğim noktası burasıydı.

Konuları spoiler vererek üzerinden anlattım. Daha derin bir anlatım için diziyi izleyin 🙂

Arrow 21. Bölüm Fotoğraf Galerisi

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: