Hitman Agent 47 | Serkan Dinç
İstiklal Caddesinin Bir Gününü İşleyen Harika Bir Çalışma
26 Ekim 2015
Yüreğir Belediyesi SMS İptal Formu
SMS İptali’mi Kimlik Avı mı?
27 Ekim 2015

Oyunlarıyla hayranı olduğum Hitman’in daha önce bir filmi çekilmişti. Hatta filmin bir sahnesi İstanbul’da da geçiyordu fakat oyun senaryosuyla film baya farklıydı. Ço fena hayal kırıklığı yaşamıştım. Fakat geçen sene yine bu tarihler belki bir iki ay öncesi de olabilir Hitman’in yeni filmi çekileceğini ve oyuna sadık kalınacağının haberini okumuştum. İşte o gündür bu gündür bu filmin vizyona girmesini bekliyordum. Sora ne oldu? Hitman vizyona girdi fakat ben kendimin çok istediği bir film yerine başka birinin çok istediği bir filme gittim. Ondan sonra ki haftada yine onunla başka bir aktivite yaptık ve yine filme gidemedim. Bekledim internete düşsün diye…

Hitman Filmi internete çabuk düştü. Çinliler sağolsun bu korsan işlerinin son yıllarda gerçekten Adını koydular yani. Yine çinliler sayesinde film internete düştü ama o kalite ile bu filmi izlemek günah olurdu. Sonuç olarak filmi bir pazar gecesi izlemiş oldum. Açıkçası ilk başlarda pek tatmin etmedi. Ama sonlara doğru baya sardı. Hatta sesli olarak oh shitte dedim yani… Buda kanıtı

 

 

Filmin Başı şaşırtıcı cinstendi. Agent 47 Sendikanın önemli bir birimini basmış ve birimin başında ki adamı rehin almış. Buraya kadar her şey güzel tam aradığımız Agent 47 fakat buradan çıkarken çok ses çıkarttı. Bizim adamımız sessiz sedasız bir suikastçı üstelik acayip zeki. Fakat burada ki ajan biraz daha ses çıkarmayı seviyor. Sahne olarak iyi miydi? İyiydi fakat bu kadar çok insana yaptıkları insanın biraz gerçeklik düşüncesini kırıyor maalesef.

Filmde Ajan 47 yine Diana’dan görev alıyor onunla iletişime geçiyor fakat Ajanların yetiştirildiği organizasyonun kapatılması yada diğer şeyler yüzünden Ajan 47’nin görev aldığı Diana’nın hangi organizasyona bağlı olduğu merak konusu yada bunun gibi şeyler akılda soru işaretleri bırakıyor.

Dediğim gibi bu soru işaretleri ve böyle bir başlangıçtan sonra oyunda ki senaryo gibi senaryo bekleyen ben hiçte beklediğimi bulamadım biraz ümidimi kaybetsem de filmin ortasında beklediğim aksiyon azda olsa başlıyor. Ve sonunda tahmin edemeyeceğimiz şeyleri görmemize rağmen en son karşımıza çıkan şeyle beraber artık Ohhh Shit diyoruz!

hitman-agent-47-1

hitman-agent-47-3

hitman-agent-47-4

hitman-agent-47-2

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: