İzledim: The Blacklist 8. Sezon 21. Bölüm “Nachalo”
İzledim: Babamı Kim Öldürdü
19 Haziran 2021
İzledim: The Blacklist 8. Sezon 22. Bölüm “Konets”
26 Haziran 2021

The Blacklist 8. Sezon 21. Bölümde yayınlanan tüm bölümlerin, vuku bulan tüm olayların Blacklist’in nasıl ve neden ortaya çıktığını birçok sırrın cevabını alıyoruz. Geriye sadece bir sır kalıyor; Elizabeth’i koruyup kollayan gerçek Raymond Reddington kim? İş yoğunluğu ve isteksizlik yüzünden The Blacklist hakkında en som 8. Sezon 6. Bölüm hakkında yazmışım. Üstelik 8. sezonun 20. bölümünü sezon finali diye biliyordum, 21. bölümün yayınlandığı bildirimini görünce büyük bir şok oldum. 21. bölümü izledikten sonra ise dedim ki eğer bu bölüm final değilse final bölümünde neler olacak? Bu düşünce beni oldukça heyecanlandırdı. Şimdi ise 24 Haziran’ı merakla bekliyorum. Bunu öyle laf olsun diye değil, 12 yaşımdayken perşembe günleri Kurtlar Vadisi’ni izlemek için tüm Türkiye ile birlikte nasıl heyecanla bekliyorsam final bölümünü de o kadar heyecanla bekliyorum.

Geçmiş Bölümlerde Neler Oldu?

The Blacklist 8. Sezon Elizabeth Keen‘in Raymond Reddington‘a karşı isyanı üzerinden ilerlediğini zaten biliyorsunuz. Bu isyanın bir parçası olarak düşmanımın düşmanı dostumdur zihniyeti ile Raymond Reddington’un en büyük düşmanı Neville Townsend ile ortaklık yapmış ve Red’i köşe bucak sıkıştırmaya çalışmıştı. Bu çalışmalar sonucunda birçok masum insanda zarar gördü, Elizabeth tam olarak taraf değiştirip artık kötülerden biri olmuştu. Dembe’ye, Reddington’a ve birçok arkadaşına işkenceler yapıldı. En sonunda ise N-13 bağlantısı yüzünden FBI, Elizabeth Keen ve Townsend ayrı ayrı Red’in Rus dostu Ivan Stepanov‘un peşine düşüp N-13 gerçeğini öğrenmek için çalışmalar yaptılar. Bu çalışmalar sonucunda Stepanov’u ele geçiren Townsend oldu ve onu konuşturmaya başardı. Stepanov, Townsed’e tam olarak ne anlattı bilmiyoruz ancak artık Townsend Elizabet ile ortak değil, onun da peşinde. Townsend için düşman 1’ken artık 2 oldu. Raymond ise hâlâ Elizabeth Keen’i koruma derdinde…

The Blacklist 8. Sezon 21. Bölüm (Spoiler İçerir!)

Büyük çatışmalar ve kovalamacalar sonucunda Elizabeth’i, Townsed’in elinden kurtaran Raymond ise 8. sezonun 20. bölümünün sonunda bir istihbarat merkezine getirerek tüm sırları anlatacağını söylüyor ve 20. bölüm burada bitip 21. bölüm başlıyor. Bundan sonra ben de spoiler vereceğim çünkü Elizabeth Keen’in her zamanki gibi çok büyük salaklığı tüm işleri yüzüne gözüne bulaştırıyor. Bu kadın bu kadar korumayı ve desteklenmeyi hak etmiyor bence. Elizabeth 20. Bölümde Townsend, Raymond’ı yakalaması için mikroçip üzerinden kendini takip etmesi üzerine bir plan kuruyor. Raymond Reddington, Elizabeth Keen’e Blacklist’in merkezinde 8 sezondur yaşanan tüm bu olayları ve sırların neden sonuç ilişkisini açıklarken yani Elizabeth almak istediği cevapları alırken yapmış olduğu salaklığı yüzünden yani mikroçip yüzünden Townsend, Blacklist merkezini buluyor ve baskın yapıyor. Sonuç? Sonuç ise Elizabeth Keen’in yine, yeniden ihaneti ve vurulması! Gerizekalı karı, senden nefret ediyorum!

Raymond Reddington Aslında Kim? (Spoiler İçerir!)

8 Sezondur alamadığımız cevabı az kalsın bu bölümde alacaktık. Fakat yine Elizabeth Keen’in salaklığı yüzünden bu cevabı alamadık! Ama ciddi ipuçları edindik, Raymond Reddington’ın nasıl ortaya çıktığını, N-13 ile bağlantısını, kaç bölümdür Katerina Rostova olarak bildiğimiz kadının aslında gerçek Katerina Rostova olmadığını öğrendik, ki tam bu anda Raymond Reddington’ın Elizabeth Keen’e dönerek Yeşilçam vari aslında ben senin annenim demesini beklemedim değil. Hatta diziyi izlediğim sitedeki yorumlara bakıyorum da herkes Raymond Reddington’ın aslında Liz’in annesi olduğuna ikna olmuş gibi duruyor. Olabilir mi? Olabilir, ihtimaller dahilinde. Fakat bu sorunun cevabını muhtemelen 22. bölümde alacağız. Yine de çok emin değilim, çünkü yanlış hatırlamıyorsam dizinin 9. sezon onayını aldığını okumuştum. Eğer doğru hatırlıyorsam dizideki gizemi korumak için bu sezonda Raymond Reddington’ın kim olduğunu öğrenemeyiz muhtemelen. Ama Raymond Reddington, Elizabeth Keen’in annesi mi sorusu aklımızı çok kurcalayacak…

 

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: