The Blacklist 8. Sezon 6. Bölüm “The Wellstone Agency”
The Blacklist 8. Sezon 5. Bölüm “Fribourg Confidence”
14 Şubat 2021
Aç Parantez Rasim ÖZTEKİN
10 Mart 2021

Bir önceki yazımda 5. ve 6. bölümü ardı ardına izlediğimi söyledim ama bölümleri ayrı ayrı post atmak daha makul geldi. The Blacklist 8. Sezon 5. Bölüm‘de Elizabet Keen yeni bir suç örgütü kurar gibi adımlar atmış, yeni bağlantılar kurmuş ve hatta yaptıklarından dolayı artık bir suçlu haline bile geldi diyebiliriz. Sanırım artık o eski Elizabeth Keen’den eski eser yok. Fakat kadının ismini duymak bile beni hâlâ deli ediyor. Keşke Raymond Reddington hiç ölmese de Elizabeth Keen diziden çıksa…

The Blacklist 8. Sezon 6. Bölüm “The Wellstone Agency

The Blacklist 8. Sezon 6. Bölüm çok duygusal bir bölüm olarak karşımızda. Bu bölüm Glen’e yani Clark Middleton’a ithaf edilmiş bir bölüm. Bölümün sonunda Raymond Reddington ve Dembee’nin Glen’e saygısını göstermesini izleyeceğiz ve izlerken gülsekte duygularımıza da yenileceğimiz sahneler ile karşı karşıya kalacağız. Glen’in dışında bu bölüm Kara Listemizde şahıs değil bir şirket var. The Wellstone Agency isimli şirket suç dünyasının yeminli tercümanlığını yapan dev bir tercümanlık bürosu. Bu büroyu kara listeye ekleyen ise Elizabeth Keen‘in bu bürodan bir tercüman yardımıyla kiminle görüştüğünü bulmak. Bu vesile ile Elizabeth Keen’e ulaşmaya çalışan Raymond Reddington bir yandan da hiç beklemediği bir sürpriz ile karşı karşıya kalıyor.

The Wellstone Agency

The Blacklist 8. Sezon 4. Bölümde, Elizabeth Keen kara listeye eklenmiş fakat yakalanamamıştı. Hâlâ kaçak durumda olan Elizabeth hem Reddington hem de FBI tarafından aranmakta. Fakat 5. Bölümde Elizabeth’in özel uçakla Amerika’dan ayrıldığını biliyoruz. Daha önemlisi ise geçen bölümde yapılan soygunda ele geçirilen USB içinde bulunan Rusça dosyalar ile Elizabeth Keen neyi hedefliyor bu bilgiyle ne yapacak en büyük merak konularında biri. Acaba tercüman ile birlikte yaptığı görüşmede bu USB ile alakalı gelişme yaşandı mı ya gelecek bölümlerde bizi neler bekliyor çok merak ediyorum. Açıkçası bu bölüm Glen’e daha fazla yer verildiği için bir ara bölüm gibi olmuş ve sorular cevaplanmak yerine yeni soruları doğurmuş.

Glen’e Veda

Glen karakteri ile tanıdığım Clark Middleton, 4 Ekim 2020’de Batı Nil virüsünden kaynaklanan komplikasyonlar nedeniyle 63 yaşında vefat etmişti. Geçte olsa The Blacklist ekibi kendine yakışır bir biçimde Glen’e ithaf edilen bir bölüm ile Clark Middleton’u an’dılar. Çok da güzel bir anma olduğunu söyleyebilirim. Middleton’u tanımasam da tam bir Glen karakterine yakışır bir veda oldu. Glen’in her zaman, her fırsatta Raymond Reddington’u delirttiğini biliyoruz. Onu kızdırması, sinirlendirmesi ve ona karşı bulunduğu istekler dizi boyunca hep kahkaha atmamıza sebep oldu. Dizideki vefatında da Raymond’a özel bir mektup göndererek isteklerde bulunuyor ve Raymond Reddington vefat etmiş dostunun arkasından hâlâ sinirlerini tutamıyor. James Spader’in buradaki oyunculuğu beni mesht etti diyebilirim. Bu konuda detayları anlatmaktansa izleyipte görmenizi tavsiye ederim.

Park Tekrardan Çizgiyi Geçti

Kara listedeki yeni suçluyu vermek için Raymond Reddington Ajan Park ile görüşüyor. Park Reddington’u burada biraz aşağılamaya kalkarken Red; “Ahlak-i olarak aşağıdakilere tepeden bakmak ve yargılamak bir lükstür. Çoğu kişi bunu yapar ta ki yardımıma ihtiyaç duyana kadar. bir söz ediyor ve dizinin sonuna doğru Park’ında sınırı geçerek Reddington’a ihtiyaç duyduğunu görüyoruz… Reddington’a karşı borçlu olmak ilerleyen zamanlarda Park için nasıl sorunlar çıkaracak birlikte göreceğiz.

The Blacklist 8. Sezon 6. Bölüm “The Wellstone Agency” Galeri

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: