İzledim: Koma | Serkan Dinç
Ev Arkadaşlarımın Yeni İsmi “Zibidik ve Zıbıdık”
3 Ocak 2022
Zıbıdık İçin Yeni Yuva
5 Ocak 2022

Hmmm… En son Rus yapımı ne izlemiştim? Filmi anımsıyorum ama çıkartamıyorum. Propaganda konulu bir filmdi ama… Çıkaramadım. Onun yerine ilk defa bir Rus filmini izlediğimi fark ettiğim Branded filmini örnek göstererek bir şey demek istiyorum. Rusların çok güzel fikirleri var fakat senaryoları çok kötü. Diyorsun ki; hadi senaristi kötü bare yönetmeni iyi olsa ama yönetmeni de kötü. Senaryo kötü, yönetmen kötü bare diyorsun oyunculuklar filmi kotarsa… Ama oyunculuklarda maalesef kötü! Sanırım Rus sineması sistemsel olarak kötü. Acaba komünizm film yapmayı bilmiyor mu? Oysa en iyi propaganda araçlarından biridir filmler. Hiç sosyalist işi değil…

Film Nasıldı?

Lafı yeterince geveledim. Kısa ve öz konuşmak istiyorum. Eğer bu fikir Holywood‘un elinde olsaydı ben Koma yerine Inception 2’yi izliyor olabilirdim fakat Rus’ların elinde olduğu için mahvedilen bir fikrin beni komaya sokmasını bekledim. Film çok mu kötü? Çok da kötü değil 10 üzerinden 5.5 diyebilirim ama 8’lik bir film olabilirdi. Filmdeki hikâye çok absürt ilerliyor. Karakterlerin tanıtımı ve gelişimi çok eksik anlatılmış. Bu yüzden filmdeki vurucu sahnelerde duygusal boşluklar var. Fakat görsel tasarım ve efektler çok güzel. Hatta filmdeki en güzel şey diyebilirim.

Koma Filminin Konusu?

Koma, geçirdiği kazanın ardından kendisini tehlikeli bir dünyanın içinde bulan bir adamın hikâyesini konu ediyor. Gizemli bir kaza geçiren genç bir mimar, kendisini garip bir dünyanın içinde bulur. Komada olan insanların anılarına dayanan dünyanın içinde bulunan adam, hayatın kurtarmak için dünyanın kurallarını öğrenmek zorundadır. Hayatı için zorlu bir savaşın içinde olan adam, gerçek dünyaya çıkış yolunu bulmaya çalışırken hayatının aşkı ile tanışma fırsatı yakalar.

Beyazperde.com

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: