Marvel’dan Hawkeye Sahnede! | Serkan Dinç
İzledim: Ricky Gervais Humanity
6 Aralık 2021
Kısa Film Fikri “Nalları Dikmek: Bir Sineğin Yalnızlığı”
10 Aralık 2021

Çok geç kaldığım yazılardan biri. Marvel Sinematik evreninin ilk aşamasından beri karşımızda olan Hawkeye karakterini, o filmlerde gördüğümüz karakteristik özelliklerinden biraz farklı olarak izlemeye başladık. Yani ne diyorum ben? Abicim Clint Barton yani Hawkeye dediğimiz karakteri Avengers filmlerinde her zaman sınıftaki en arkada oturan zeki çocuk gibi izledik. Konuşmaz, gülmez ve tamamiyle bir görev adamıydı. Duygularını her zaman gizleyen bir aile babasıydı. Hatta bir ailesinin olduğunu bile ne kadar zorla ve son ihtimal olarak öğrenmiştik hatırlasanıza. Ama bu dizide Clint Barton daha aile babası, evinin direği, duygusal bağları yüksek ve mentor olarak izliyoruz. Peki bu karakteristik özellikler o kadar Avengers işleriyle bize tanıtılan Hawkeye için kötü duruyor mu? Yani kötü sayılmaz ama alışılmış ya da beklenilen bir Hawkeye kadar iyi değil.

Marvel kahramanlarından konu açılmışken Thor’un Çekicini Thor’dan Başkası Kaldıramaz başlıklı bir video paylaşmıştım. Marvel hayranlarının o videoyuda izlemesini tavsiye ederim. Eğlenceli bir video.

Kate Bishop’a Merhaba Deyin!

Bahsettiğim gibi Hawkeye dizisinde kahramanımızı Kate Bishop karakterine mentollük yaparken görüyoruz. Evet yeni bir kahraman doğuyor. Genç, yetenekli, özgüveni yüksek, zeki ve atik. Artık yaşlanmış ve Marvel’ın birinci evresinin bitmesiyle kayıplara karışması gereken Hawkeye’nin el verdiği bir süper kahraman… Hawkeye dizisinin çekildiğini öğrendiğim ilk andan itibaren Arrow tarzı her bölüm bir dava işlenen polisiye gizem tarzı bir dizi bekliyordum ancak Disney+, Marvel evreninin temellerini sağlamlaştırmak için yeni ve bütçeli bir film çekmek yerine basit bir dizi çekmeyi yeğlemiş. Gerçi Agent of Shield gibi Marvel’ın yeni evrenini destekleyecek dizileri daha sık görmeye başladık. Loki mesela bunlardan biriydi.

Hawkeye Dizisi Hakkında

Son olarak sözün özü, laf salatasının suyu olarak Hawkeye dizisi yeni Marvel evreninin mihenk taşlarından biri olarak kendinden söz ettirmese de arada lafı edilecek çerezlik bir dizi olduğunu söylemek yeterli. Şu an 4. bölümü izlemiş bulunmaktayım. Dizi arap atı gibi, sonradan açılıyor. İlk 2 bölüm biraz bastırılmış gibi dursa da sonraki bölümde aksiyon çoğalıp, 4. bölümde aksiyon ve gizem dozu artıyor. Unutmayın Disney şirket politikası olarak klişeleri seven bir kurum. Bu yüzden klişelere bağlı kalarak diziye zevkli bir sezon finali ya da final yaptıracaklardır.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: