The Blacklist 9. Sezon Başladı! | Serkan Dinç
Afitap'ın Kocası İstanbul - Ferhan Şensoy
Okudum: Afitap’ın Kocası İstanbul – Ferhan Şensoy
25 Ekim 2021
İki Dakika Ciddi Olur Muyum?
30 Ekim 2021


Hemen söze gireceğim, The Blacklist 8. Sezon 22. Bölüm‘ünde Elizabeth Keen’in öldüğünü görmüştük. Evet Elizabeth Keen öldü ve artık üzerinden 2 bölüm geçtiğine göre bu konu hakkında konuşmak spoiler sayılmaz. 8 Sezonluk Elizabeth kanserini, ani bir operasyonla kesip alan The Blacklist senaryo ekibi, 9. Sezonda bizleri ameliyattan çıkmış yorgun düşmüş bir The Blacklist ile karşılıyor. Ancak bu yorgun düşmüşlük çok uzun sürmüyor. The Blacklist 9. Sezon 1. Bölüm, Elizabeth Keen’in ölümü yüzünden dağılmış ekibin yeni hallerini bize tanıtmak ve ölümünden sonra olanları anlatmak için tabiri caiz ise kabız bir bölüm niteliği taşıyor. Ancak The Blacklist 9. Sezon 2. Bölüm’de bu kabızlık bitiyor ve Elizabeth’in hatırasına saygı olarak, Dembe’ye yardım için ekip bir kez daha toplanıyor! Elizabeth Keen adlı kanser olmadan aynı karakterlerin farklı rollerde yeniden doğuşunu izlemeye hazır olun!

The Blacklist 9. Sezon 1. Bölüm “The Skinner”

Durup dururken iş yerinde görev arabasına yakıt alma kuyruğundayken biyolojik saatim alarm verdi ve hayatımda bir boşluğun olduğunu hissettim. The Blacklist’in yeni sezonunun bu zamanlarda yayınlanması gerekiyordu. Bunu hatırladım ve hemen telefondan internete girip o müjdeli bildirimi gördüm. Elizabeth Keen öldürüldükten sonra, Elizabeth olmadan huzurla izleyeceğim ilk bölüm! Evet Elizabeth Keen’in ölümüne çok sevindim, çok mutlu oldum ve dizinin bir 9 sezon daha görmesini istiyorum. Ancak aklımda bir soru var. Raymond Reddington’da çok hastaydı. Hasta hasta daha kaç sezon dayanabilecek? The Blacklist 9. Sezon 1. Bölümü bizi Dembe karşılıyor. Dembe bir limanda mikroçip yüklü bir aracın takasını yaparken görüyoruz ve çok geçmeden öğreniyoruz ki Dembe artık FBI ajanı olmuş.

Elizabeth öldükten sonra birçok şey değişmiş. 9. Sezon 1. Bölümde işte tüm bu değişiklikleri görüyoruz. Dünyanın bir numaralı kaçağının koruması Dembe Zuma FBI Ajanı olmuş, görev gücü dağılmış, Ressler memleketine dönmüş sanayide araba tamir ediyor, ajan Parker saha görevlerini bırakmış eğitmenlik yapıyor, Aram FBI’dan ayrılmış ortağıyla kendi girişimi için yatırımcı arıyor, Harold Cooper TV’lerde suçlarla ilgili program yapıyor ve en önemlisi ise Raymond Reddigton… Sırra kadem basmış kimse nerede olduğunu bilmiyor… 9. Sezon 1. Bölümde işte tüm ekibin Elizabeth’in ölümünden sonra düştüğü durumların tanıtılmasını izliyoruz. Bu sebepten dolayı biraz kabız bir bölüm diyebilirim. Ancak bu kabızlık çok uzun sürmüyor ve 2. bölümde Elizabeth olmadan musmutlu bir şekilde dizi yeniden başlıyor.

The Blacklist 9. Sezon 2. Bölüm “The Skinner: Conclusion”

9. Sezon, The Blacklist için adeta 2. bahar dönemi diyebilirim. Şuna inanıyorum; her şey çok güzel olacak! Siz de inanın… 1. Bölümde gerçekleşen kaçırılma olayı 2. bölümde de devam ediyor. Fakat bu kaçırılma olayı tam bir geçiş bölümü. Bu kaçırılma olayı sayesinde Raymond ekibi tekrar topluyor ve yeni bir organizasyonla Blacklist’teki kötüleri avlamaya devam ediyor. Peki benim aklımdaki soru şu; Raymond Reddington’ın Skinner denilen bu organizasyonun başına geçmesi gerekiyor muydu? Yani sen zaten Red’sin, Dünyanın 1 Numaralı suç dehası. Diğerleri sadece suç işler sen ise sanat icra edersin. Durum buyken gerçekten buna ihtiyacın var mıydı yani, tam olarak neyin peşindesin çok merak ediyorum… Yoksa bu hastalık ve Elizabeth’in ölümü gerçekten seni elden ayaktan düşürdü mü?

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

2 Comments

  1. Hülya Gül dedi ki:

    Blacklist tüm sezonların yorumlarını sizden keyifle okudum. Ben bu diziyi 3 hafta önce izlemeye başladım. Şimdi 8.sezon 29.bölümdeyim. gerçi 9.sezonla ilgili ilk 2 bölüm yorumunuzu da okudum😃 Elizabeth konusunda hemfikirim. FBI’in en gerzek ajanlarindan birinin artık ölecek olmasi iyi. Zira onun salaklıklarindan Cooper ve ekibinin ve Red’in kosturmadigi yer kalmadı 🤭😃 uzun lafın kısası saçmalıklarla dolu olsa da dizi çok güzel ama dizide en favori adamlarim Dembee, Aram ve tabii ki Bay Redington. James Spader’in Oyunculuğuna tekrar hayran oldum.

    • Serkan Dinç dedi ki:

      Spoiler alarak dizinin keyfini bana kaçırmışsınız ama diziden keyif aldığınız ortada, güzel yorumunuz için teşekkür ederim 🙃 Elizabeth’ten sonra sanırım yeni uyuz Russler olacak. Şuanda kendimi buna hazırlıyorum. Ve tabii ki benimde favori karakterlerim sizinkine sadece bir ekleme ile aynı karakterler. İz bulucu Glen’de çok iyiydi 😄

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: